Čína zařadila americké společnosti na seznam nespolehlivých kvůli prodeji zbraní Tchaj-wanu

Čínské ministerstvo obchodu v pondělí zařadilo několik amerických společností na seznam nespolehlivých subjektů kvůli jejich zapojení do prodeje zbraní do čínského regionu Tchaj-wan.

Mezi tyto společnosti patří General Atomics Aeronautical Systems, General Dynamics Land Systems a Boeing Defense, Space & Security. Podle tohoto oznámení jim bude zakázáno podílet se na dovozních a vývozních činnostech souvisejících s Čínou a mají zakázáno provádět nové investice v Číně.

Vedoucím pracovníkům těchto společností bude zakázán vstup do Číny, budou jim zrušena pracovní povolení, návštěvní a pobytový status a nebudou schváleny žádné související žádosti, uvádí se v oznámení.

»Tato opatření jsou přijímána za účelem ochrany národní suverenity, bezpečnosti a rozvojových zájmů Číny,« uvádí se v něm.

Ministerstvo rovněž uvedlo, že existují důkazy o tom, že společnost Caplugs ze Spojených států obcházela nařízení o seznamu nespolehlivých subjektů tím, že převáděla zboží nakoupené z Číny na nespolehlivé subjekty.

Ministerstvo vyzvalo společnost Caplugs, aby co nejdříve přijala opatření, která zajistí, že veškeré příslušné zboží, technologie a služby nakoupené z Číny nebudou převedeny na nespolehlivé subjekty, a aby úřadu pro seznam nespolehlivých subjektů předložila příslušné důkazní materiály podle pracovního mechanismu.

(pr)

Související články

Zanechte komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -

Poslední zprávy