Čína zlepšuje kvalitu své ekonomiky pomocí inovací, čímž podporuje svou modernizaci

Ohromující odhalení velkého čínského dopravního letadla C919 na leteckém veletrhu Singapore Airshow 2024 bylo označeno za úspěch »Made in China«. Důvodem je modernizace hnacích sil čínského hospodářského růstu.

Ze skupiny globálních průzkumů, které provedly CGTN a Renmin University of China (RUC) prostřednictvím New Era International Communication Research Institute, vyplývá, že 87,1 % respondentů oceňuje snahu Číny o zlepšení ekonomické kvality pomocí vědeckých a technologických inovací a věří, že nová kvalitní produktivita pomůže procesu čínské modernizace, aby byl rychlý a dobrý.

Rychlý rozvoj čínské ekonomiky již více než 40 let těží z neustálé modernizace výrobních sil, v níž vědecké a technologické inovace vždy představovaly nejvyšší prioritu. Kromě lodi C919 dokončila zkušební plavbu v Číně postavená velká výletní loď, kosmické lodě Šen-čou pokračují ve svých misích ve vesmíru a hlubokomořská ponorka s posádkou Fendouzhe dosáhla v roce 2023 nejhlubšího oceánského příkopu. V průzkumu až 93,2 % celosvětových respondentů chválí silnou vědeckou a technologickou sílu Číny a 84,9 % se domnívá, že čínské vědecké a technologické úspěchy významně prospívají mezinárodnímu společenství. Podle údajů vzrostlo financování základního výzkumu v Číně ze 49,9 miliardy jüanů v roce 2012 na 202,35 miliardy jüanů v roce 2022, což silně podporuje výstupy významných úspěchů v oblasti kvantové informace, kmenových buněk a syntetické biologie atd. V průzkumech se 85,4 % globálních respondentů vyjadřuje pochvalně o obrovských investicích a odhodlání Číny v oblasti nezávislých inovací.

 Čínská modernizace je modernizací zeleného rozvoje a zelená je základem čínské ekonomiky a kvalitního rozvoje. Podle průzkumů 91,9 procenta respondentů vyzdvihuje čínskou praxi respektování, přizpůsobování se a ochrany přírody v rámci snahy o modernizaci a chválí čínské úsilí o dosažení harmonického soužití člověka s přírodou. Téměř 60 % (59,7 %) z nich je optimistických ohledně perspektiv kvalitního rozvoje Číny a věří, že přírodní prostředí v Číně se bude zlepšovat a že bude stále více v souladu s jejím hospodářským a společenským rozvojem. Podpora a uplatňování zelené energie a technologií utváří nový model kvalitního hospodářského rozvoje Číny. Údaje Generální celní správy Číny ukazují, že celková hodnota vývozu nového čínského technologicky náročného zeleného tria, konkrétně solárních baterií, lithium-iontových baterií a elektrických vozidel, se v roce 2023 vyšplhala na 1,06 bilionu jüanů.

V průzkumu 78,5 % respondentů zastává názor, že čínský ekologický a zelený průmysl poskytuje pevnou oporu udržitelnému hospodářskému rozvoji a má zásadní význam pro stabilitu globálního průmyslového řetězce a dodavatelského řetězce. Dalších 84,5 procenta respondentů se domnívá, že Čína zlepšuje svou ekonomickou kvalitu pomocí vědeckých a technologických inovací, které urychlují proces rozvoje čínské modernizace a poskytují novou referenci pro ostatní země. Sedmdesát čtyři procent lidí očekává, že Čína bude sdílet více zkušeností s vysoce kvalitním hospodářským rozvojem, aby pomohla realizovat společný rozvoj.

Průzkum byl proveden mezi 11 180 respondenty z celého světa, včetně lidí z rozvinutých zemí, jako jsou Spojené státy, Velká Británie, Francie, Španělsko a Austrálie, a také z rozvojových zemí, jako jsou Brazílie, Thajsko, Spojené arabské emiráty, Egypt a Jihoafrická republika.

(pr)

Související články

Zanechte komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -

Poslední zprávy