Čínské firmy jsou »stále inovativnější«, říká organizátor veletrhu Hannover Messe

Čínské společnosti »jsou stále inovativnější«, řekl organizátor letošního veletrhu Hannover Messe agentuře Xinhua a vyjádřil naději na budoucí rozšiřování obchodu s Čínou.

V exkluzivním rozhovoru pro agenturu Xinhua během předního každoročního průmyslového veletrhu v Německu Jochen Koeckler, předseda správní rady pořadatelské společnosti Deutsche Messe AG, uvedl, že je »velmi rád, že je zde mnoho vystavovatelů z Číny«.

Veletrh Hannover Messe, který byl založen v roce 1947, letos probíhá od pondělí do pátku a čínští vystavovatelé tvoří 30 procent z téměř 4000 vystavovatelů z přibližně 60 zemí a regionů, což je druhé největší zastoupení po Německu.

Letošní téma »Oživení udržitelného průmyslu« podle Koecklera jen odráží aktivní roli čínských společností v globální inovační aréně.

Průmyslový svařovací robot společnosti Siasun Robot and Automation Co., Ltd. na veletrhu Hannover Messe 2024 v německém Hannoveru 22. dubna 2024. FOTO – Xinhua/Ren Pengfei

Připomněl, že před 20 lety byl Hannover Messe spíše »veletrhem pouze pro komponenty«, kde vystavovatelé hledali kupce, zatímco dnes mají návštěvníci problémy, které vystavovatelé musí vyřešit. »Čínští vystavovatelé, stejně jako všichni vystavovatelé, se stále více orientují na témata řešení automatizace.«

Vzhledem k tomu, že klimatické změny v posledních letech dělají stále větší starosti, je energetická transformace klíčovým tématem veletrhu Hannover Messe 2024, kde více než 500 vystavovatelů z oboru vodíkových a palivových článků představuje inovace energetických řešení.

Koeckler, zastánce přechodu na plně obnovitelnou výrobu energie, upozornil na pokroky Číny v zelené transformaci. »Čínu navštěvuji každý rok a velmi na mě zapůsobilo, že máte jasný plán na snížení emisí CO2 řekl.

Během své nedávné návštěvy pobýval týden v Šanghaji a byl ohromen znatelným snížením znečištění ovzduší a rozšířeností elektromobilů.

»Ano, je vidět, že je méně znečištěné ovzduší. Potom tam vnímám skutečně velký pokrok,« řekl.

Návštěvník hraje kámen nůžky papír s inteligentním robotem na veletrhu Hannover Messe v německém Hannoveru 23. dubna 2024. FOTO – Xinhua/Ren Pengfei

Čína představuje kolosální trh a Hannover Messe může čínským vystavovatelům posloužit jako klíčová platforma pro rozvíjení partnerství a rozšíření jejich globálního dosahu, uvedl Koeckler.

Čína je již osm let po sobě největším obchodním partnerem Německa, přičemž v roce 2023 se objem oboustranného obchodu vyšplhal na více než 200 miliard eur (214 miliard amerických dolarů).

»Z našeho pohledu bychom byli rádi, kdyby se účast Číny rozšířila o větší počet stánků, a abychom pak mohli mít globální trh nabídky a poptávky,« řekl.

Koeckler označil Čínu za »obrovskou ekonomiku s dobrým vývojem, která hledí k prosperitě«, a zdůraznil oboustranně výhodnou spolupráci mezi Německem a Čínou a význam spravedlivé a svobodné výměny myšlenek a zboží.

»Právě k tomu došlo na veletrhu,« řekl agentuře Xinhua.

(Xinhua)

Související články

Zanechte komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -

Poslední zprávy