Čínští a francouzští odborníci hledají na fóru o globální správě mnohostrannou budoucnost

Více než 100 čínských a francouzských odborníků se ve čtvrtek sešlo v Paříži, aby prozkoumali způsoby budování mnohostranné budoucnosti prohloubením reforem globální správy.

Na druhém čínsko-francouzském fóru o globální správě bývalý francouzský premiér Laurent Fabius uvedl, že Francie a Čína »sdílejí určité blízké – dokonce totožné – vize globální správy«.

Bývalý francouzský premiér Laurent Fabius hovoří na druhém čínsko-francouzském fóru o globální správě v Paříži 2. května 2024. FOTO – Xinhua/Gao Jing

Uvedl, že multilateralismus se jeví jako »nejefektivnější způsob řešení většiny otázek v našem multipolárním světě«, a to v oblastech, jako je bezpečnost, ekonomika, životní prostředí a mnoho dalších.

Fabius vyzval obě země ke spolupráci při řešení globálních výzev a dodal, že praktikováním skutečného multilateralismu budou Francie a Čína prospěšné pro celý svět.

Cílem fóra, které se koná v roce, kdy si připomínáme 60. výročí navázání čínsko-francouzských diplomatických vztahů, je udržovat »čínsko-francouzského ducha«, sdílet více vzájemného konsensu a moudrosti a budovat pevnější a dynamičtější dvoustranné komplexní strategické partnerství, uvedl ve svém úvodním projevu prezident China International Communications Group (CICG) Tu Čan-jüan.

Tu Čan-jüan, prezident China International Communications Group (CICG), hovoří na druhém čínsko-francouzském fóru o globálním řízení v Paříži 2. května 2024. FOTO – Xinhua/Gao Jing

Uvedl, že fórum vyzývá ke skutečnému multilateralismu a prosazování globální správy věcí veřejných spravedlivějším a rovnějším směrem.

Odborníci z obou stran vedli důkladné diskuse o čtyřech blocích zahrnujících budování a udržování míru, vědu a technologické inovace a rozvoj, nízkouhlíkový a udržitelný růst a vzájemnou výměnu a učení mezi civilizacemi.

Vyjádřili společné přesvědčení, že skutečný multilateralismus má zásadní význam pro zlepšení globální správy a prosazení budování společenství se sdílenou budoucností lidstva.

Fórum sponzorovala Akademie současných čínských a světových studií a Globální iniciativa Čína-Evropa-Amerika pod vedením Informační kanceláře Státní rady Číny a CICG.

(Xinhua)

Související články

Zanechte komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -

Poslední zprávy