Čínští dobrovolníci rozdávají radost a naději znevýhodněným dětem v Pákistánu

Za svěžího jarního rána vrhalo slunce své zlatavé paprsky a zbarvilo předměstí Islámábádu teplou září, která osvětlovala scénu s dětmi, které radostně skotačily při přebírání dárkových balíčků na znamení přátelství a dobré vůle od čínských dobrovolníků.

Vzduchem se ozýval smích více než stovky malých chlapců a děvčat v provizorní škole ve slumech pákistánského hlavního města, kteří poskakovali a tleskali štěstím, a přihlížejícím se tak naskytl dokonalý pohled na sílu laskavosti a štědrosti, která rozjasnila časné ranní hodiny.

Děti dostávají tašky s dárky od čínských a pákistánských dobrovolníků ve slumu v pákistánském Islámábádu 17. března 2024. FOTO – Xinhua/Ahmad Kamal

Skupina tuctu čínských a pákistánských dobrovolníků sdružených v Čínsko-pákistánském výměnném společenství mládeže a pekingské charitativní nadaci One Heart Sphere navštívila dvě školy a předala tamním dětem a ženám asi 200 dárkových tašek.

Děti ve školách pocházejí ze znevýhodněných rodin, některé z nich jsou sirotci, jiné bez domova a mnohé jsou potomky postižených rodičů. Všechny dobře znají Číňany, kteří často navštěvují jejich domovy a školy s taškami plnými nejen materiálních statků, ale i nezměrné radosti.

Děti netrpělivě očekávaly příjezd čínských přátel a jejich tváře se rozzářily vzrušením z vyhlídky na to, že stráví čas s těmi, kteří do jejich životů vnesli vřelost a laskavost.

»Čekám na jejich návštěvu, a když je vidím vcházet do školní brány, zaplaví mě příval štěstí … jsou na nás vždy velmi milí a zahrnují nás láskou a vlídností,« řekl agentuře Xinhua Muhammad Ullah, žák páté třídy.

Děti dostávají tašky s dárky od čínských a pákistánských dobrovolníků ve slumu v pákistánském Islámábádu 17. března 2024. FOTO – Xinhua/Ahmad Kamal

Minulý týden čínští dobrovolníci, většinou studenti různých univerzit v Islámábádu, přinesli dětem jídlo a hračky a tento víkend přišli s přídělovými taškami naplněnými moukou, rýží a olejem na vaření, aby jim a jejich rodinám usnadnili probíhající islámský postní měsíc ramadán.

Jüan Wen-chao, čínský student studující na Mezinárodní islámské univerzitě v Islámábádu, v rozhovoru s agenturou Xinhua o své dobrovolnické práci řekl, že aby rodinám dětí usnadnili ramadán, nakoupili na trhu potraviny a vlastnoručně je dětem zabalili.

»Znevýhodněné děti potřebují naši laskavost a podporu, mé srdce se cítí příjemně, když je navštěvuji, a mé oči jsou plné radosti, když vidím úsměvy na jejich tvářích, když dostávají dárky. Všechny tyto děti si zaslouží být šťastné a žít dobrý život a já jen hraji malou roli v přinášení lásky z Číny do Pákistánu,« řekl Jüan.

Čínský dobrovolník dává tašku s dárky chlapci ve slumu v pákistánském Islámábádu 17. března 2024. FOTO – Xinhua/Ahmad Kamal

Faryal Shahová, učitelka jedné ze dvou škol, které dostávají dary, uvedla, že čínští dobrovolníci se vždy postarají o vzdělávací požadavky dětí a poskytnou jim psací potřeby, knihy a další nezbytnosti.

»Tyto děti jsou chudé, žijí v chatrčích a jejich rodiče nemají prostředky ani na to, aby je nakrmili … Čínští dobrovolníci jsou pro ně jako andělé, kteří jim vykouzlí úsměv na tváři,« řekla Shahová agentuře Xinhua.

Ženy a děti, které obdržely dárkové balíčky, uvedly, že podle nich představuje srdceryvné úsilí čínských dobrovolníků maják naděje a soucitu pro znevýhodněné rodiny a ukazuje, že individuální úsilí může učinit svět lepším místem pro všechny.

(Xinhua)

Související články

Zanechte komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -

Poslední zprávy