Cizinci budou moci po Číně cestovat pohodlněji

»Vítejte v Číně!« řekl v angličtině čínský ministr cestovního ruchu Sun Jie-li, když vysvětloval opatření, která mají cizincům usnadnit a usnadnit jejich cestování po Číně.

Sun, ministr kultury a cestovního ruchu, upozornil na potíže s placením, s nimiž se příchozí turisté setkávají, protože je pro ně nepohodlné cestovat v zemi, kde bezhotovostní platby prostřednictvím chytrých telefonů ovládly komerční místa od hotelů až po obchody s potravinami.

»Je to skutečně nečekaný, nový problém, protože mobilní platby se v Číně velmi rychle rozšiřují,« řekl Sun domácím i zahraničním novinářům po skončení výročního zasedání čínského národního parlamentu v Pekingu.

Dodal, že ústřední orgány věnují tomuto problému velkou pozornost a vytvořily koordinační mechanismus k jeho řešení.

Provádějí se podrobná opatření, jako je reinstalace a modernizace prodejních zařízení, aby bylo zajištěno, že zahraniční turisté budou moci při cestách po Číně používat bankovní karty na různých místech, jako jsou hotely, letiště, turistické atrakce a nákupní oblasti. Budou si také moci vybrat, zda k platbě naskenují QR kód, nebo použijí hotovost, uvedl Sun.

Domácí platební platformy a podniky spolupracovaly na zjednodušení procesu, kterým se přijíždějící zahraniční turisté registrují do čínských platebních aplikací, a všechna konzumní zařízení povinně přijímají čínskou měnu v hotovosti, uvedl Sun.

»Optimalizujeme každý krok procesu příjezdové turistiky, zjednodušujeme postupy od žádostí o víza přes zajištění letů, ubytování v hotelu, nakupování až po prohlídku památek,« uvedl.

»Díky zavedení těchto opatření budou mít zahraniční turisté, kteří navštíví Čínu, stejný komfort při ubytování, dopravě a nakupování jako tuzemští turisté,« dodal ministr.

»Upřímně zveme turisty z celého světa, aby navštívili Čínu, užili si kouzlo čínské kultury, poznali rychlé proměny země a zažili pohostinnost čínského lidu,« řekl Sun.

(Xinhua)

Související články

Zanechte komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -

Poslední zprávy