Home Zahraničí Ekvádor tvrdí, že země je na pokraji platební neschopnosti

Ekvádor tvrdí, že země je na pokraji platební neschopnosti

ILUSTRAČNÍ FOTO - pixabay

Situace Ekvádoru se blíží platební neschopnosti. Uvedl to ministr výroby a zahraničního obchodu republiky Sonsoles Garcia na zasedání věnovaném rozvoji místních ekonomik na Světovém ekonomickém fóru (WEF) v Davosu.

»Pokud jde o partnerství veřejného a soukromého sektoru, Ekvádor neposkytuje nic jiného než licence, povolení nebo pozemky. Faktem je, že naše země je nyní na pokraji platební neschopnosti. Nemůžeme nyní investovat,« odpověděla na otázku ohledně zapojení vlády do podpory soukromého sektoru ekonomiky.

Ministr zdůraznil, že v současné době je ten správný čas investovat do ekonomiky země. »Je to skvělá příležitost investovat v Ekvádoru právě teď, kdy bojujeme proti narkoterorismu. Ve střednědobém horizontu uvidíme pozitivní výsledky,« dodala.

Bezpečnostní situace v Ekvádoru se vyostřila 7. ledna po útěku vůdce gangu Los Choneros přezdívaného Fito z vězení. Ekvádorské ozbrojené síly a policie zadržely 1753 osob poté, co začaly nepokoje vyvolané vězeňskou vzpourou. Bezpečnostní složky zabavily téměř 500 střelných zbraní, přibližně stejný počet bomb a více než 5 tun omamných látek.

(jb, TASS)

PŘIDEJ KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here