Zájezdy s kávovou tematikou vzbuzují zájem o jihozápadní Čínu

Šňůry červených kávových plodů lákají davy turistů do Pchu-eru, proslulé oblasti, kde se pěstuje čaj a která si nyní získává jméno i jako čínské hlavní město kávy.

Ve vesnici Ta-kchaj-che v okrese S’-mao v Pchu-eru pózují zvědaví návštěvníci pro fotografie před nápadným »Měsíčním meditačním domem« v barvě kávy. Dům, umělecké dílo vyrobené ze zbytkové mleté kávy a dalších recyklovaných předmětů, se nachází v kávové zahradě a stal se oblíbeným místem, kde si návštěvníci mohou odpočinout, popíjet kávu a trávit volný čas pozorováním plujících mraků, vlnících se hor a večerních hvězd.

Liou C’-jüe z jižní provincie Kuang-tung zůstala v domě celé odpoledne. »Je úžasné vychutnat si šálek kávy ze zrn, která se sklízejí a praží přímo zde,« řekl Liou.

I mimo hlavní turistickou sezónu navštíví kávovou zahradu denně více než 500 hostů, uvedl provozovatel zahrady Chua Žun-mej. Někteří z těchto hostů jsou profesionální baristé a majitelé kaváren, kteří místo navštěvují, aby se seznámili s novými metodami fermentace používanými k výrobě kávy výrazných chutí.

Díky svému terénu, nadmořské výšce a klimatu je Pchu-er ideálním místem pro pěstování kávy. V současné době se více než 95 % kávy v Číně produkuje v provincii Jün-nan, přičemž více než 60 % jünnanské kávy pochází z Pchu-eru. V roce 2022 činila zdejší plocha osázená kávou celkem 45 267 hektarů a hodnota produkce přesáhla pět miliard jüanů (asi 703 milionů amerických dolarů).

Vzhledem k tomu, že kávový průmysl v tomto regionu nyní přitahuje pozornost celého světa, a vzhledem k rychle rostoucí populaci konzumentů kávy v Číně, místní majitelé kávových farem neustále hledají inovativní způsoby, jak podpořit cestovní ruch spojený s konzumací kávy.

Na farmě provozované společností Aini, přední kávovou společností v Jün-nanu, roste čile na 1000 hektarech mnoho různých odrůd kávovníků, přičemž návštěvníci si mohou prohlédnout výrobní linky a na vlastní oči se přesvědčit se, jak se hromadně vyrábí lyofilizovaná káva. Mohou si také natrhat plody kávy a sami si tak připravit svůj šálek kávy z Pchu-eru.

Sia Meng-ťie z provincie Chu-nan strávila na tomto místě celé dva dny, během nichž se seznamovala s kávovou kulturou a také si kávu připravovala, přičemž se plně oddávala kouzlu přírody.

»Příroda a moderní průmysl se zde tak dobře prolínají, že máte pocit, jako by se čas zpomalil,« řekl Sia.

Popularita návštěv kávových plantáží je dána snahou úřadů v Jün-nanu z posledních let. Úřady v provincii usilovně pracují na podpoře integrace kávového a turistického průmyslu a představily na míru stavěný balíček spojující produkty z kávy a ně zaměřené prohlídkové trasy.

Údaje úřadu pro kulturu a cestovní ruch v Pchu-eru ukazují, že během letošních novoročních svátků navštívilo Pchu-er 435 500 turistů a příjmy z cestovního ruchu dosáhly 309 milionů jüanů, což představuje meziroční nárůst o 35 % a 38 %.

Podle Čang Čchi-jinga, zástupce ředitele úřadu, se turistické aktivity spojené s kávou, jako je sběr kávových zrn, příprava kávy a její ochutnávání, stávají v Pchu-eru atraktivním turistickým programem, který si spotřebitelé oblíbili a chtějí si dopřát rozmanitější a osobnější zážitky.

(Xinhua)

Související články

Zanechte komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -

Poslední zprávy