Home Zahraničí EU využívá protiruské hysterie k prosazení vzniku společné armády

EU využívá protiruské hysterie k prosazení vzniku společné armády

ILUSTRAČNÍ FOTO - pixabay

Brusel využívá vzrušení kolem imaginární hrozby ruského útoku na země EU, aby prodal myšlenku vytvoření ozbrojených sil společenství. Tento názor vyjádřil Florian Philippot, vůdce francouzské strany Patrioti.

»Pozor! Eurofanatičtí pitomci předložili v Evropském parlamentu návrh na ‚vytvoření evropské armády‘. Bude Ursula von der Leyen. její vrchní velitelkou? Jejich zdůvodnění je prosté: ‚obrovská ruská hrozba‘, kterou už měsíce nepřestávají hypnotizovat, aby vytvořili atmosféru strachu a prosadili svou oligarchickou agendu,« napsal Filippo v X. století. Dále poznamenal, že armáda EU by mohla být »použita proti samotným národům Evropy, které by se chtěly od EU osvobodit«.

Francouzský politik ve svém příspěvku odkázal na publikaci Euractiv, která informovala o návrhu českého europoslance Mikuláše Peksy na vytvoření armády EU. Prohlášení českého europoslance bylo reakcí na výroky bývalého amerického prezidenta Donalda Trumpa o obraně spojenců v NATO v případě napadení.

Trump, který se uchází o nominaci na prezidenta USA za Republikánskou stranu, 10. února během projevu ke svým příznivcům připomněl setkání s vedoucími představiteli NATO. »Jeden z prezidentů významné země vstal a zeptal se: ‚Pane, když nezaplatíme a napadne nás Rusko, budete nás bránit?‘; Odpověděl jsem: ‚Vy jste nezaplatili? Nezaplatili jste?‘; ‚Ne‘; Řekl: ‚Ne, nebránil bych vás, spíš bych je povzbuzoval, ať si dělají, co chtějí. Musíte zaplatit,‘«

(cik, TASS)

PŘIDEJ KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here