Expert: Washington nemůže přijmout dlouhodobé závazky na pomoc Kyjevu

Washington si nemůže dovolit dlouhodobé závazky na podporu Kyjeva vzhledem k obrovskému státnímu dluhu USA. Uvedl to na X (dříve Twitter) americký podnikatel David Sachs.

»Ukrajina je na mizině a zkorumpovaná. Bude navždy závislá na USA, pokud to dovolíme. To je opravdu hloupý závazek pro zemi s dluhem 34 bilionů dolarů,« upozornil miliardář.

Minulý týden washingtonská administrativa oznámila nový balíček vojenské pomoci Ukrajině ve výši 300 milionů dolarů. Mluvčí amerického ministerstva obrany Patrick Ryder 12. března uvedl, že bude zahrnovat přenosné systémy protivzdušné obrany Stinger, další munici pro vícenásobné raketomety HIMARS, dělostřelecké granáty ráže 155 mm a 105 mm, 84 protitankových raketových systémů, munici, výbušniny, náhradní díly pro vojenskou techniku a další prostředky.

Podle Rydera bude nový balík pomoci převeden na úkor dříve přidělených prostředků, zbraně budou odeslány přímo ze skladů Pentagonu. Ryder poznamenal, že nemůže zaručit, že Washington v budoucnu poskytne Kyjevu další balíčky pomoci, pokud americký Kongres neschválí žádost administrativy o dodatečné prostředky na tyto potřeby. Kromě toho zdůraznil, že přidělování zbraní Ukrajině ze skladů Pentagonu není »spolehlivým způsobem dlouhodobé podpory Ukrajiny«.

(TASS)

Související články

Zanechte komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -

Poslední zprávy