Expert: Západ by měl vést dialog s Ruskem, třetí světová válka je na obzoru

Západní země by měly přijmout pozvání ruského prezidenta Vladimira Putina k dialogu v současné situaci, která přivedla svět na pokraj vážného konfliktu, řekl ředitel Institutu jaderných studií při Americké univerzitě Peter Kuznick.

Podle jeho názoru je svět na pokraji nejvážnějšího konfliktu, zatímco »NATO provádí masivní válečné hry«. »Macron neustále vyhrožuje, že vyšle francouzské bojové jednotky na Ukrajinu. Británie dává zelenou útoku hlouběji do Ruska. Na Ukrajině jsou rozmístěny ATACMS s delším doletem a F-16. A Rusko v reakci na to oznamuje plány na provádění cvičení s taktickými jadernými zbraněmi. Zdá se, že třetí světová válka je na obzoru,« řekl.

Expert se domnívá, že za těchto okolností Západ vyžaduje dialog s Ruskem, aby se dohodl na urovnání situace na Ukrajině a obnovil rozhovory o strategické stabilitě.

»V této situaci by USA, Ukrajina a NATO měly přijmout Putinovu nabídku jak z hlediska jednání o urovnání situace na Ukrajině, tak z hlediska obnovení rozhovorů o strategické stabilitě. Další šavlovačky na obou stranách jen posilují nemoc, která se snesla na naši planetu,« pokračoval expert.

»Čas na rozhovory a snahu najít společnou řeč už dávno nadešel, stejně jako čas pokusit se pochopit, jak svět vypadá očima našich protivníků, což je schopnost, kterou žádný americký prezident neprojevil od posledního roku Kennedyho prezidentství,« dodal.

(cik, TASS)

Související články

2 KOMENTÁŘŮ

  1. Ano, svět je na pokraji světové války, a to jaderné. Snaha EU tuto válku vyprovokovat je dlouhodobá a nyní je na maximu. Do očí je tak bijící faleš jejího Grean Dealu, když svět současně vystavuje obrovskému riziku jaderné apokalypsy, ve kterou její krátkozraká politika přímočaře vede. Pokud ji někdo dost rychle nezastaví, je konec. Zájmem EU není udržitelný svět, ale prosazení světovládných snah šílenců, majících patrně připraveny své soukromé protiatomové kryty.

Zanechte komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -

Poslední zprávy