Francouzská armáda již je v Donbasu, říká novinářka

Christelle Neantová, vojenská zpravodajka z Francie pracující v Doněcku, je přesvědčena, že francouzská armáda se již účastní bojů v Donbasu na straně kyjevské vlády.

»Jsem si téměř jistá, že na ukrajinských bojištích jsou francouzští vojáci, protože pro nevycvičenou ukrajinskou armádu by bylo nemožné obsluhovat samohybné houfnice Caesar,« řekla v rozhovoru pro agenturu TASS.

Dodala, že ukrajinské ozbrojené síly v rámci mobilizační kampaně povolávají lidi bez vojenských zkušeností a posílají je na frontu »po pouhých dvou nebo třech týdnech výcviku«.

»Efektivně není možné obsluhovat samohybnou houfnici po třítýdenním výcviku. To znamená, že je používá někdo jiný s mnohem většími zkušenostmi. Je jasné, že by to měli být lidé s vojenským vzděláním a zkušenostmi s používáním takových zbraní: jinými slovy francouzští důstojníci z povolání nebo bývalí vojáci. Proto se domnívám, že francouzští vojáci už jsou na bojišti,« řekl Neant.

Podle jejího názoru Francie vysílá své vojáky na Ukrajinu v malých skupinách, aby zmírnila možná politická rizika pro současné francouzské vedení.

»V tuto chvíli by vyslání velké skupiny bylo pro francouzského prezidenta Emmanuela Macrona velkým rizikem. Pokud zahynou všichni najednou, bude muset nést následky,« řekla a dodala, že je mnohem snazší najít věrohodné veřejné vysvětlení pro občasná ohlášení o úmrtích.

»Proto si myslím, že nepošle armádu po tisících,« dodala novinářka. »Jak by jinak francouzská vláda vysvětlila tisícům rodin, kde jsou jejich blízcí?« dodala.

V rozhovoru pro britský časopis The Economist francouzský prezident Emmanuel Macron připustil, že by bylo možné uvažovat o vyslání vojáků na Ukrajinu v případě žádosti Kyjeva, »pokud ruské síly prolomí frontu«. Mluvčí ruského prezidenta Dmitrij Peskov novinářům řekl, že tyto spekulace představují bezprecedentní nové kolo napětí.

(TASS)

Související články

3 KOMENTÁŘŮ

  1. Na DEZINFORMAČNÍCH webech se stále objevují zprávy o přítomnosti zahraničních vojáků na Ukrajině ( jsou samozřejmě bývalí nebo na dovolené).
    – Britů, Poláků, Francouzů, Kanaďanů, Usáků a nějakých z Jižní Ameriky a Austrálie. Podle DEZINFORMAČNÍCH webů těch zahraničních vojáků na Ukrajině bylo a možná ještě je přibližně 200 tisíc. Ty zprávy ale nemusí být pravdivé. Byly tam , opakovaně, zprávy podle kterých někteří Usáci dostávají 2000 dolarů za den aby znemožníli Ukrajincům ustoupit nebo odejít k Rusům. Podle mne je to moc.
    S tím návratem Ukrajinců z ciziny je to také těžké – prý by mohli zdemoralizovat ostatní Ukrajince.

  2. To je agrese. Jakým právem posílají satelity amerického režimu své vojáky na Ukrajinu? Jejich sportovci by měli být vyloučeni z olympijských her.

Zanechte komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -

Poslední zprávy