Finanční ředitel společnosti Airbus China: Spolupráce v oblasti špičkových technologií je »vlajkovou lodí« čínsko-francouzských vztahů, říká

Spolupráce mezi Čínou a společností Airbus slouží jako »vlajková loď« čínsko-francouzských vztahů, uvedl finanční ředitel (CFO) společnosti Airbus China.

»Čína a Airbus) spolu našly dobrou společnou řeč … a tato spolupráce je skutečně vlajkovou lodí čínsko-francouzských vztahů. Očekáváme, že čínský trh bude i nadále růst, a věříme v obrovský potenciál Číny,« řekl v nedávném rozhovoru pro agenturu Xinhua Olivier Malet, finanční ředitel společnosti Airbus China.

»Jako partner Číny již téměř 40 let chce Airbus zůstat a podílet se na rozvoji čínského letectví,« řekl Malet.

Růst a vývoj definují historii společnosti Airbus v Číně od roku 1994, kdy společnost v zemi poprvé oficiálně začala působit. O čtrnáct let později, v roce 2008, otevřel Airbus svou první montážní linku mimo Evropu v severočínském městě Tchien-ťin.

V současné době společnost Airbus realizuje projekt druhé finalizační montážní linky letounů řady A320. »Nedávno jsme zahájili provoz druhé montážní linky v Tchien-ťinu,« řekl.

»Tato druhá montážní linka je známkou silných vztahů mezi Francií a Čínou a ukazuje, že jsme zcela spokojeni s ekosystémem a nastavením, které jsme zde vytvořili,« zdůraznil finanční ředitel.

»Věříme, že tato letadla budou pro čínský trh plně vhodná.«

S poukazem na to, že letecká výroba vyžaduje přísné požadavky na kvalitu a spolehlivost, Malet uvedl, že »Airbus vyrobený ‚made in China‘ je stejný jako ten vyrobený v Toulouse, v Hamburku, v Mobile ve Spojených státech… A to je pro mě velmi důležité.«

V současné době má Airbus v Číně více než 200 místních dodavatelů v rámci stále propracovanějšího ekosystému dodavatelského řetězce. Začlenění čínských prvků do letadel Airbus roste. Tato hluboká spolupráce je pro podniky přínosná a přispívá k rozvoji čínského leteckého průmyslu na vysoké úrovni.

Malet uvedl, že řešení změny klimatu a dosažení udržitelného rozvoje jsou sdílené globální výzvy a společné cíle Číny a Francie, a dodal, že společnost Airbus se snaží být průkopníkem udržitelného leteckého průmyslu.

»Chceme s Čínou spolupracovat na rozvoji ekologičtějšího létání,« řekl.

Vzhledem k tomu, že Čína je pro společnost Airbus »největším samostatným trhem«, Malet věří, že neustálý pokrok Číny v oblasti otevírání se na vysoké úrovni a neustálé zlepšování podnikatelského prostředí přinese důvěru a příležitosti globálním podnikům, včetně společnosti Airbus China.

Při oslavě významného milníku, kterým je 60. výročí navázání diplomatických vztahů mezi Čínou a Francií, uvedl, že mezi oběma zeměmi se vedle kulturních výměn rozvíjí i dvoustranná hospodářská a obchodní spolupráce.

»V posledních letech Francie a Čína úzce spolupracují na tématech, jako je obchod, letectví a kultura,« řekl Malet. »Cítíme se velmi poctěni, že můžeme být toho součástí a přispívat k těmto vysoce hodnotným vztahům.«

(Xinhua)

Související články

Zanechte komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -

Poslední zprávy