Francouzská vláda sníží své výdaje o 10 miliard eur

Francouzská vláda byla nucena revidovat své prognózy hospodářského růstu směrem dolů, na pozadí čehož plánuje ušetřit 10 miliard eur snížením výdajů ministerstev. Oznámil to francouzský ministr hospodářství, financí, průmyslu a digitální suverenity Bruno Le Maire.

»Náš odhad pro rok 2024 byl 1,4 %, po revizi bude růst na úrovni 1 %. Náš hospodářský růst zůstane na 1 %, ale musíme vzít v úvahu geopolitický kontext,« uvedl ministr a vyjmenoval konflikt na Ukrajině, události na Blízkém východě, ale také »hospodářské zpomalení v Číně« a »recesi v Německu«.

Le Maire slíbil, že úřady nebudou zvyšovat daně kvůli zlepšení hospodářské situace. V této souvislosti oznámil plán úspor ve výši 10 miliard eur, který se bude týkat všech ministerstev. »Může se jednat o energie, nemovitosti nebo náklady na veřejné zakázky,« uvedl Le Maire a zdůraznil, že opatření se nebude týkat »sociálního zabezpečení« a »místních orgánů«. »Všechna ministerstva budou přispívat podle svého podílu na státním rozpočtu,« dodal.

(jb, TASS)

Související články

Zanechte komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -

Poslední zprávy