Francouzské společnosti projevují velkou důvěru v Čínu

Na pozadí neustálého hučení strojů v dílně společnosti Dynapac (China) Compaction & Paving Equipment Co., Ltd. v severočínském městě Tchien-ťin se pracovníci s blížícím se lunárním novým rokem snaží dokončit novou várku zakázek.

Společnost, která se celosvětově specializuje na výrobu hutnících zařízení, je součástí skupiny Fayat Group se sídlem ve Francii. Skupina se na čínském trhu aktivně angažuje již více než 20 let a v průběhu desetiletí zaznamenala v praxi pozoruhodný rozvoj čínské infrastruktury.

»Čínský trh je rozsáhlý a rozmanitý. Oblast delty řeky Jang-c‘-ťiang, oblast Pekingu, Tchien-ťinu a Che-pej a západní regiony se vyznačují odlišným terénem, klimatem a kulturou,« uvedla Po Sin-jen, generální ředitelka společnosti Dynapac China.

»Podniky se mohou v rámci jedné země seznámit s různými obchodními modely z celého světa, což přináší globálním společnostem, jako je ta naše, mnoho příležitostí a pomáhá nám naučit se, jak rozšířit obchodní aktivity v jiných zemích,« dodala.

Rozmanitost čínského trhu přitahuje v posledních letech stále více francouzských investorů.

Nová oblast Tchien-ťin Bin-chaj, první národní nová oblast v severní Číně, se může pochlubit přibližně 40 podniky financovanými z francouzských zdrojů, které mají více než 5000 registrovaných zaměstnanců a v roce 2023 vygenerují celkové provozní příjmy ve výši 10,5 miliardy jüanů (asi 1,5 miliardy amerických dolarů). Své podniky v Nové oblasti Tchien-ťin Bin-chaj rozvíjejí také světově proslulí průmysloví lídři jako Airbus a Schneider Electric.

Podle údajů Komise pro rozvoj a reformy Nové oblasti Tchien-ťin Bin-chaj je mezi podniky financovanými Francií 35 % výrobních podniků, 22,5 % velkoobchodních a maloobchodních společností a 20 % podniků z oblasti vědeckého výzkumu a technických služeb.

Přitažlivost nové oblasti pro francouzské investory je příkladem trvalé vitality Číny na světovém trhu. Rychlý rozvoj inteligentních technologií v zemi vytvořil nové příležitosti pro globální společnosti.

Podle Petera Weckessera, výkonného viceprezidenta společnosti Schneider Electric, hraje Čína vedoucí roli v rozvoji informačních technologií, jako je umělá inteligence, 5G a cloud computing, a má velký potenciál i příležitosti v odvětví digitální ekonomiky.

»Silné schopnosti čínské vlády v oblasti realizace a alokace zdrojů jsou pro nadnárodní společnosti velmi atraktivní,« uvedla Po a dodal, že skupina Fayat Group zkoumala různé země, než se nakonec rozhodla zřídit své globální distribuční centrum náhradních dílů v Číně.

»Pouze čínské vládní úřady splnily svůj slib a poskytly nepřetržité celní odbavení 24 hodin denně,« řekla. V důsledku toho bylo distribuční centrum oficiálně zřízeno v dubnu 2023 v zóně volného obchodu přístavu Tchien-ťin.

Právě v loňském roce společnost Airbus zahájila v Tchien-ťinu výstavbu své druhé koncové montážní linky a společnost Schneider Electric založila ve městě novou továrnu. Tyto události podtrhují neotřesitelnou důvěru francouzských společností v čínské podnikatelské prostředí.

Od prosince 2023 Čína pilotně zavedla jednostrannou bezvízovou politiku pro některé země včetně Francie, což dále usnadňuje obchodní cesty a návštěvy Číny pro vedoucí pracovníky a zaměstnance nadnárodních společností.

Na rok 2024 připadá také 60. výročí navázání čínsko-francouzských diplomatických vztahů.

»V prvním týdnu po jarních svátcích plánuje generální ředitel naší společnosti návštěvu Číny,« řekla Po. »Budeme podrobně plánovat strategii rozvoje našeho podnikání v Číně na příštích pět až deset let.«

(Xinhua)

Související články

Zanechte komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -

Poslední zprávy