Francouzské společnosti využívají příležitostí plynoucích z rozvoje Číny

Christoph Schrempp, generální ředitel střediska pro dodávky společnosti Airbus v Tchien-ťinu, působí v Číně více než deset let a je přímým svědkem symbiotického růstu a inovativního pokroku v leteckém průmyslu Číny a Francie.

Společnost Airbus účinně využívá synergie mezi těmito dvěma zeměmi a ve spolupráci s čínskými partnery zkoumá nové hranice, jako jsou zelená odvětví a čistá energie.

»Úzce spolupracujeme s Čínskou národní skupinou pro letecká paliva na vytvoření mezinárodně uznávaného standardu SAF (udržitelné letecké palivo). To bude velmi užitečné pro další nasazení. Bude to také oboustranně výhodné řešení pro čínský letecký průmysl,« řekl Schrempp.

Kromě toho společnost Airbus v lednu otevřela v Čcheng-tu v jihozápadní čínské provincii S’-čchuan servisní středisko, které se věnuje celému životnímu cyklu letadla. Jedná se o první středisko tohoto druhu mimo Evropu.

V květnu Čína a Francie uzavřely 18 dohod o spolupráci mezi vládními agenturami v oblasti letectví, zemědělství, mezilidských výměn, ekologického rozvoje a spolupráce malých a středních podniků.

Od navázání diplomatických styků před 60 lety zaznamenaly Čína a Francie téměř 800násobný nárůst vzájemného obchodu, který v roce 2023 dosáhne 78,9 miliardy amerických dolarů, jak uvádí čínské ministerstvo obchodu. Za posledních šest desetiletí přesáhly kumulované oboustranné investice 26 miliard amerických dolarů a v Číně nyní působí více než 2000 francouzských společností.

Dělníci pracují na staveništi 2. projektu finalizační montážní linky Airbusu řady A320 v Tchien-ťinu na severu Číny, 31. března 2024. FOTO – Xinhua/Zhao Zishuo


Francouzská zdravotnická společnost Stago, která se specializuje na in vitro diagnostiku, se v březnu pustila do lokalizované výroby zdravotnických prostředků založením společnosti Tianjin Stago Medical Devices Co., Ltd. Společnost nejprve v roce 2003 zřídila malou továrnu v pekingské čtvrti Šu-nej, která byla později rozšířena na větší zařízení, a letos pak společnost slavnostně otevřela druhý závod.

Philippe Barroux, generální ředitel dceřiné společnosti Stago v Číně, zdůraznil význam lokalizované výroby v Číně.

»Místní vláda nám od našeho příchodu poskytuje neochvějnou podporu a usnadňuje jednání s různými správními orgány, celními, daňovými, bankovními a místními úřady pro potraviny a léky,« poznamenal Barroux.

Společnost Stago rovněž hledá kvalitní dodavatele v severočínském městě Tchien-ťin, aby si zajistila prvotřídní suroviny pro své výrobky. Barroux upřesnil: »Hledáme dodavatele, kteří nám mohou poskytnout vysoce kvalitní suroviny, abychom je mohli postupně zavádět do našich výrobků.«

Společnost Dynapac, výrobce komplexní řady zhutňovacích a pokládacích zařízení pod francouzskou skupinou Fayat Group, se dočkala toho, že její dceřiná společnost Fayat Trading Co., Ltd. v Tchien-ťinu v roce 2023 oficiálně zahájila činnost jako globální centrum logistiky a nákupu náhradních dílů pro skupinu Fayat Group.

Annie Bo, generální ředitelka společnosti Dynapac China, je vděčná čínské technologii 5G a politice 24hodinového celního odbavení za to, že umožňuje 24hodinový automatizovaný dodavatelský řetězec náhradních dílů po celém světě a usnadňuje vypořádání nákupních transakcí.

»V budoucnu budeme v Číně nadále zvyšovat investice a vyvíjet nové produkty,« uvedla Bo.

(Xinhua)

Související články

Zanechte komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -

Poslední zprávy