Hútíové poškodili čtyři podmořské kabely mezi Evropou a Asií

Jemenští povstalci z hnutí Ansar Alláh poškodili čtyři mezinárodní podmořské kabely v Rudém moři, které spojovaly Asii, Evropu a Afriku, informoval izraelský list Globes.

Podle jeho informací útoky Hútíů v Rudém moři poškodily čtyři podmořské komunikační kabely mezi Džiddou v Saúdské Arábii a Džibutskem ve východní Africe. Útoky vyvolaly »vážné narušení internetové komunikace mezi Evropou a Asií, přičemž hlavní škody pocítily země Perského zálivu a Indie«. Podle odborníků nejsou škody kritické, protože ostatní kabely jsou stále funkční. Noviny uvedly, že obnovení poškozených kabelů může trvat nejméně dva měsíce.

Po eskalaci palestinsko-izraelského konfliktu v pásmu Gazy Hútíové varovali, že budou podnikat údery na izraelské území, a zároveň zakázali lodím spojeným s židovským státem proplouvat vodami Rudého moře a průlivu Bab el-Mandeb, dokud Tel Aviv nepřestane s vojenskou operací proti palestinské radikální skupině Hamás v této znesvářené enklávě. Od loňského listopadu zaútočili Hútíové na desítky civilních plavidel v Rudém moři a Adenském zálivu.

(TASS)

Související články

Zanechte komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -

Poslední zprávy