Investovat v Číně! V Chicagu se konal globální mediální dialog na téma »Jarní Čína«

13. března místního času se konal v Chicagu ve Spojených státech globální mediální dialog na téma »Jarní Čína«, který organizovala čínská mediální skupina China Media Group (CMG) společně s chicagskou pobočkou Čínské obchodní komory ve Spojených státech.

Náměstek ministra propagačního oddělení Ústředního výboru Komunistické strany Číny a ředitel CMG Šen Chaj-siung a čínský velvyslanec ve Spojených státech Sie Feng přednesli video-proslovy. Dialogu se zúčastnila téměř stovka hostů z politických, obchodních a akademických kruhů ve Spojených státech a provedla hloubkovou výměnu názorů na téma »Investovat v Číně a sdílet rozvoj«.

Náměstek ministra propagačního oddělení Ústředního výboru Komunistické strany Číny a ředitel CMG Šen Chaj-siung

Šen Chaj-siung řekl, že každoroční zasedání Všečínského shromáždění lidových zástupců (VSLZ) a Čínského lidového politického poradního shromáždění (ČLPPS) se úspěšně konala na jaře. Čínský prezident Si Ťin-pching se zaměřil na vysoce kvalitní rozvoj čínské ekonomiky a zdůraznil klíčový koncept: výrobní síla nové kvality. »Důrazně prosazovat výstavbu moderního průmyslového systému a urychlovat rozvoj výrobní síly nové kvality« je uvedeno jako první z deseti hlavních úkolů čínské vlády v letošním roce.

V loňském roce se čínská ekonomika podílela s nárůstem 5,2 % jednou třetinou na celosvětovém růstu. Průzkumy pokročilé vědy a techniky, jako jsou například velká data, nová energie a umělá inteligence, neustále dodávají hnací sílu »výrobní síle nové kvality«. Podle průzkumu veřejného mínění China Global Televsion Network (CGTN) 93,1 % respondentů po celém světě věří, že čínská ekonomika je vysoce odolná, má velký potenciál a dostatečnou výdrž. »Příležitosti v Číně« si nelze nechat ujít a další »Čínou« je stále Čína!

Čínský velvyslanec ve Spojených státech Sie Feng

(pr)

Související články

Zanechte komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -

Poslední zprávy