Izrael brzy zaútočí, ale prý bez USA

Izrael možná brzy odpoví na íránský útok na izraelská vojenská zařízení, uvedl deník Wall Street Journal s odvoláním na své zdroje.

Noviny neupřesnily přesný den, kdy Izrael na útok odpoví. Zdroje listu poznamenávají, že USA se takové izraelské útočné operace nezúčastní. Washington trvá na tom, že Jeruzalém neudělá nic, co by mohlo vést k další eskalaci.

New York Times zase připomněl, že od zasedání izraelského vojenského kabinetu 14. dubna neučinili představitelé žádné prohlášení. Nicméně úředník obeznámený s jednáním potvrdil, že Izrael by íránský útok určitě oplatil. Jak deník s odvoláním na své zdroje uvedl již dříve, izraelská odpověď bude koordinována se spojenci. New York Times neupřesnil, s kým přesně.

Írán vypustil na Izrael 13. dubna večer bezpilotní letadla a rakety a označil to za odpověď na četné zločiny, včetně leteckého útoku na konzulární oddělení velvyslanectví země v Damašku. Izraelské obranné síly uvedly, že zachytily 99 % íránských projektilů, které letěly směrem k zemi, přičemž došlo k menšímu poškození letecké základny Nevatim.

(cik)

Související články

Zanechte komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -

Poslední zprávy