Čínské družice Tchien-tu provádějí experimenty s přenosy a komunikací mezi Zemí a Měsícem

Čínské zkušební družice Tchien-tu-1 a Tchien-tu-2, které se zabývají komunikačními a navigačními technologiemi, úspěšně provedly experimenty s novými technologiemi, jako je vysoce spolehlivý přenos dat mezi Zemí a Měsícem, uvedl v pondělí deník Science and Technology Daily.

Telemetrické údaje ukázaly, že testovací projekt může účinně zlepšit přesnost vesmírných sond při určování oběžné dráhy Měsíce.

Obě družice byly vyslány do vesmíru společně s retranslační družicí Čchüe-čchiao-2 20. března. Na cílovou oběžnou dráhu kolem Slunce se dostaly 29. března a oddělily se 3. dubna.

Dne 8. dubna začal Tchien-tu-1 létat ve formaci s Tchien-tu-2 a zůstal ve vzdálenosti asi 200 kilometrů. Obě družice pracují za standardních komunikačních podmínek, ve stabilní poloze a energetické rovnováze.

Podle sdělení položily důležitý základ pro uskutečnění řady testovacích misí komunikačních technologií s tím, že Tiandu-2 pořídila a odeslala zpět snímky seskupení Země-Měsíc.

Sondy Čchüe-čchiao-2, Tchien-tu-1 a Tchien-tu-2 používají jako cílové dráhy vysoce eliptickou konstantní dráhu kolem Měsíce. Tento typ dráhy je stabilní a zajišťuje, že se sonda pohybuje s minimální odchylkou od plánované trajektorie.

(Xinhua)

Související články

Zanechte komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -

Poslední zprávy