Home Zahraničí Izraelské jednotky v Gaze začaly porušovat příměří, tvrdí média

Izraelské jednotky v Gaze začaly porušovat příměří, tvrdí média

FOTO - síť X

Arabská televizní stanice Al Arabiya označila nedávné akce Izraelských obranných sil (IDF) v několika oblastech pásma Gazy za první případ porušení příměří.

Podle ní zahájily izraelské tanky palbu v jižních částech enklávy, východně od měst Rafáh a Chán Júnis. Kromě toho armáda IDF podle televizního kanálu použila v Gaze omračující granáty. Katarská televizní stanice Al-Džazíra zase uvedla, že izraelské tankové jednotky střílely na severu enklávy, severozápadně od města Gazy.

Dříve v úterý televizní kanály Al Arabiya a Al Hadath informovaly, že západně od města Gazy byly slyšet výbuchy a střelba, zatímco izraelská armáda intenzivně střílela východně od města Chán Júnis na jihu enklávy.

Podle dohod dosažených za pomoci mezinárodních zprostředkovatelů Egypta, Kataru a USA měl první den dodatečného období humanitární přestávky začít v 7.00 místního času. Tato fáze měla trvat dva dny, tedy do 30. listopadu.

Mluvčí šéfa politického byra radikálního palestinského hnutí Hamás Ismaila Haníji Taher al-Nunu v předvečer řekl agentuře TASS, že nová dohoda s Izraelem bude mít stejné podmínky jako dosud, tj. za každého propuštěného izraelského rukojmího budou denně propuštěni tři palestinští vězni. Kromě toho se do pásma Gazy dostane 200 kamionů humanitární pomoci, z nichž polovina by měla být vpuštěna do severní části enklávy.

(TASS)

PŘIDEJ KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here