Home Zahraničí Jihoafrická republika vyzývá k nasazení sil OSN v Palestině

Jihoafrická republika vyzývá k nasazení sil OSN v Palestině

FOTO - Xinhua

Jihoafrická republika vyzývá k přítomnosti sil rychlého nasazení Organizace spojených národů v Palestině, aby monitorovaly zastavení nepřátelských akcí, uvedl v úterý prezident Cyril Ramaphosa.

»Jako Jihoafrická republika vyzýváme k… rozmístění sil rychlého nasazení OSN v Palestině s mandátem monitorovat zastavení nepřátelských akcí a chránit civilní obyvatelstvo,« uvedl Ramaphosa v projevu na mimořádném summitu skupiny BRICS (Brazílie, Rusko, Indie, Čína, Jihoafrická republika) o situaci na Blízkém východě.

Podle Ramaphosy Jihoafrická republika rovněž vyzývá k okamžitému a komplexnímu příměří v pásmu Gazy, otevření humanitárních koridorů a propuštění všech civilních rukojmích.

»Akce Izraele jsou jasným porušením mezinárodního práva, včetně Charty OSN a Ženevské úmluvy ve znění jejích protokolů,« uvedl Ramaphosa ve svém projevu na mimořádném summitu skupiny BRICS (Brazílie, Rusko, Indie, Čína, Jihoafrická republika) o situaci na Blízkém východě. Jihoafrický prezident poznamenal, že »více než 11 000 obyvatel Gazy bylo zabito«. »Mnoho tisíc dalších bylo zraněno. Infrastruktura, domy, nemocnice a další veřejná zařízení byly zničeny. Více než polovina obyvatel Gazy byla vysídlena,« dodal.

Ramaphosa dále uvedl, že Jihoafrická republika vyzývá »všechny země, aby zachovaly zdrženlivost a upustily od rozdmýchávání tohoto konfliktu, mimo jiné tím, že přestanou stranám dodávat zbraně«.

(cik, TASS)

PŘIDEJ KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here