Kalifornii zasáhla další bouře, přes 300 000 odběratelů je bez elektřiny

Více než 300 000 odběratelů zůstalo v americkém státě Kalifornie bez dodávek elektřiny poté, co jeho území zasáhla další bouře. Informovala o tom dnes agentura AP. Podle meteorologů se v Kalifornii během příštího týdne očekává série bouří, jež by mohly způsobit zvýšení hladiny řek, záplavy a sesuvy půdy, která je již nyní podmáčená vytrvalými dešti.

Pobočka americké Národní meteorologické služby v kalifornské metropoli Sacramentu dnes na twitteru sdělila, že části Sacramentského údolí zasáhl silný vítr s nárazy až 90 kilometrů v hodině, který porazil mnoho stromů a sloupů elektrického vedení, což si vyžádalo výpadky dodávek elektřiny.

Agentura AP s odvoláním na internetové stránky veřejných služeb okresu Sacramento uvedla, že v noci na dnešek byly přerušeny dodávky elektřiny pro více než 300 000 odběratelů.

Národní meteorologická služba oznámila, že v příštím týdnu pravděpodobně Kalifornii čeká řada dalších bouří způsobených fenoménem tzv. atmosférické řeky. Atmosférické řeky jsou dlouhé, úzké pásy, v nichž dochází k intenzivnímu přenosu vodní páry. Taková řeka má potenciál přinést husté lijáky, případně sněžení.

Meteorologové vydali na následující dny varování před povodněmi v širokém pásu severní a střední Kalifornie – od pondělí do středy se v oblasti Sacramenta očekává 15 až 30 centimetrů srážek. Na kalifornském pobřeží hrozí vysoké vlny.

Extrémní klimatické jevy v poslední době způsobily v Kalifornii zaplavení silnic, přerušily dodávky elektřiny pro tisíce lidí a zavinily nejméně šest úmrtí, napsala agentura AP.

(čtk)

Související články

Zanechte komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -

Poslední zprávy