Keňa od ledna zruší vízovou povinnost pro všechny zahraniční návštěvníky

Zahraniční návštěvníci Keni nebudou muset mít od ledna 2024 víza, oznámil v úterý prezident William Ruto během oslav Dne Jamhuri neboli Dne nezávislosti, které se konaly v hlavním městě Nairobi.

Ruto uvedl, že od ledna příštího roku budou všichni cizinci vstupovat do země bez víz, což má podpořit cestovní ruch.

Keňský prezident William Ruto mává lidem během oslav 60. výročí nezávislosti Keni v zahradách Uhuru v keňském Nairobi 12. prosince 2023. FOTO – Xinhua/Fred Mutune

»Od ledna 2024 bude Keňa bezvízovou zemí. Pro žádnou osobu z jakéhokoli koutu světa již nebude nutné nést břemeno žádosti o vízum, aby mohla navštívit Keňu,« uvedl Ruto.

Keňský vůdce uvedl, že k zavedení bezvízové politiky vláda přijala digitální platformu, která zajistí, aby všichni cestující do země byli předem identifikováni prostřednictvím elektronické databáze.

Cizincům, kteří navštíví Keňu, bude uděleno elektronické cestovní povolení, uvedl Ruto a dodal, že bezvízový styk je v souladu se snahou jeho administrativy podpořit růst cestovního ruchu a obchodu bez hranic.

Keňa již dříve zrušila vízovou povinnost pro občany Indonésie, Senegalu a Konga, což bylo zakotveno v bilaterálních dohodách o posílení mobility turistů, investorů a kvalifikovaných pracovníků.

Prezident Ruto se od svého nástupu k moci v září 2022 zasazoval o zrušení víz pro Afričany navštěvující Keňu, aby se realizoval program integrace kontinentu.

Keňa se tak připojila ke Rwandě, která v listopadu oznámila bezvízový styk pro všechny Afričany.

Vojáci pochodující během oslav 60. výročí nezávislosti Keni v zahradách Uhuru v keňském Nairobi 12. prosince 2023. FOTO – Xinhua/Wang Guansen

Během svého projevu na oslavách 60. výročí nezávislosti Ruto uvedl, že jeho vláda se zavázala obnovit klíčová odvětví ekonomiky, včetně zpracovatelského průmyslu, zemědělství, zdravotnictví a finančních služeb, v souladu s modelem růstu zaměřeného na potřeby lidí.

Kromě toho Ruto uvedl, že Keňa hodlá zůstat dopravním a logistickým centrem, aby mohla optimálně využívat výhod plynoucích z vytvoření Africké kontinentální zóny volného obchodu (AfCFTA).

(Xinhua)

Související články

Zanechte komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -

Poslední zprávy