Kluci mají penis a jen ženy mohou rodit? Bejvávalo…

Středoškolák ze Seattlu dostal v dějepisném testu špatnou známku za tvrzení, že otěhotnět mohou jen ženy a muži mají penis, upozornil The Washington Post.

Žák 10. třídy střední školy Chief Sealth International High School neuspěl v testu s názvem »Pochopení genderu vs. pohlaví« v hodině etnických studií, uvedla jeho matka v konzervativním rozhlasovém pořadu The Jason Rantz Show.

Student označil za »pravdivá« dvě tvrzení – první, že »všichni muži mají penis«, a druhé, že »otěhotnět mohou pouze ženy«.

Oba výsledky byly označeny jako nesprávné a v důsledku toho neuspěl v testu »kontrola znalostí«, uvedla jeho matka, která si přála zůstat v anonymitě, aby její syn nebyl potrestán.

»Pořád se snažím pochopit, jak je možné, že je legální učit nepřesné informace a nutit studenty odpovídat proti svému přesvědčení, jinak dostanou negativní hodnocení,« řekla v rozhlasovém pořadu.

Další otázky v testu, který byl zadán zhruba před dvěma týdny, se podle talk show ptaly studentů na používání zájmen a na gender jako konstrukt.

Matka, která uvedla, že kvůli testu pociťuje »frustraci a hněv«, také řekla, že její syn, který je běloch, je ve škole často peskován učiteli, kteří ho prý obviňují z toho, že je rasista a »produkt patriarchátu, který učí mladé chlapce, aby se o nic nezajímali«, zaznělo v pořadu.

Státní škola v Seattlu uvedla, že kvíz měl podpořit inkluzi a byl v souladu s výukou v hodinách etnických studií. V popisu předmětu se uvádí, že studenti budou »zkoumat… globální ekonomiku, společnost a kulturu«.

»Státní školy v Seattlu jsou i nadále odhodlány podporovat inkluzivní prostředí, které podporuje zkoumání současných problémů, zejména zkoumání mocenských systémů, jako je rasismus a patriarchát,« uvedl mluvčí školního obvodu v prohlášení pro The Post. »Toto odhodlání se vztahuje i na poskytování prostoru pro promyšlené zkoumání a dialog o těchto otázkách.«

Městský úřad rovněž poznamenal, že neúspěšné hodnocení testu neovlivní celkovou známku žáka ve třídě. Matka studenta uvedla, že její syn svými odpověďmi na test vyjadřoval své vlastní přesvědčení.

V pořadu Rantz řekla, že je na něj »hrdá, protože odmítl odpovídat proti svému přesvědčení (které je z lékařského a vědeckého hlediska přesné, nebo alespoň bývalo)«.

(cik)

Související články

Zanechte komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -

Poslední zprávy