KPMG vidí široké perspektivy nových výrobních kapacit v Číně

Čínské kroky v oblasti rozvoje nových výrobních kapacit přinášejí novou vitalitu pro podporu kvalitního růstu, zlepšení života lidí a usnadnění mezinárodní spolupráce, uvedl v nedávném rozhovoru pro agenturu Xinhua Cchaj Wej z KPMG.

Cchaj, hlavní stratég poradenské společnosti KPMG China Advisory, je ohromen silným rozmachem a širokými perspektivami nových výrobních sil v zemi.

Cchaj uvedl, že čínská strategická rozvíjející se odvětví a odvětví budoucnosti, která jsou páteří nových výrobních sil, zaznamenala v minulých letech silný rozvoj, přičemž zvláště vyzdvihl odvětví týkající se nových energií, informačních technologií a biologie.

S odkazem na oficiální údaje uvedl, že podíl strategických rozvíjejících se odvětví na hrubém domácím produktu (HDP) Číny vzrostl ze 7,6 % v roce 2014 na více než 13 % v roce 2022. Do roku 2025 chce země tento podíl zvýšit na více než 17 procent.

S pochvalou na adresu dobrých výsledků v oblasti nových energetických vozidel (NEV), robotických technologií, nových materiálů a aplikace umělé inteligence Cchaj uvedl, že »nové výrobní kapacity Číny mají slibnou perspektivu« a »v příštích několika letech pravděpodobně zaznamenají rozsáhlejší expanzi a inovace«.

»Rozvoj nových výrobních kapacit znamená, že Čína dosáhla pozitivního pokroku při nahrazování starých motorů růstu novými,« dodal Cchaj. Tento krok vytváří pevný základ pro kvalitní rozvoj ekonomiky a hraje důležitou roli při zlepšování života lidí.

Tento vývoj také nabídne více příležitostí pro podniky se zahraničními investicemi, prohlásil a jako příklad uvedl investory ze zemí Perského zálivu. Tito investoři považují Čínu za perspektivní investiční destinaci, přičemž se zaměřují na přední společnosti v oblasti nové energetiky, špičkových technologií, internetových technologií a biomedicíny.

Cai také zdůraznil posílení podpory podniků zaměřených neustálý výzkum a vývoj na kapitálovém trhu

.

Podle průzkumu společnosti KPMG se v období od ledna do srpna 2023 více než 90 % z 243 nově kótovaných firem na čínském trhu s akciemi typu A zabývalo strategickými rozvíjejícími se odvětvími, především informačními technologiemi nové generace, výrobou špičkových zařízení a nových materiálů.

Čína dosáhla velkého pokroku, pokud jde o inovace v oblasti vědy a technologií (sci-tech), poznamenal Cchaj. Například její technologicky náročná a ekologická »nová trojka«, konkrétně osobní elektromobily, solární baterie a lithium-iontové baterie, vykázala v roce 2023 celkový objem vývozu ve výši 1,06 bilionu jüanů (asi 149,12 miliardy amerických dolarů), což představuje meziroční skok o 29,9 %.

Země se také umístila na 12. místě v žebříčku Světové organizace duševního vlastnictví Global Innovation Index 2023.

Čína navázala vědeckotechnická partnerství s více než 160 zeměmi a regiony světa a podílí se na mezinárodní inovační spolupráci v mnoha oblastech, jako jsou technologie, čistá energie, umělá inteligence a biomedicína.

Cchaj věří, že pokrok nových výrobních sil Číny dále posílí spolupráci, zejména v oblasti výzkumu a vývoje, jakož i aplikace a propagace převratných a špičkových technologií.

»Růst nových výrobních kapacit podpoří hlubokou integraci inovačních, průmyslových, kapitálových a talentových řetězců a podpoří nezávislé inovace a technologický výzkum a vývoj v nově vznikajících a budoucích průmyslových odvětvích,« dodal.

V podnikatelské sféře rozvoj těchto kapacit rovněž usnadní zahraničním firmám hloubkovou spolupráci s místními společnostmi, sdílení zdrojů, realizaci technologické výměny a průmyslové modernizace a zlepšení jejich celkové konkurenceschopnosti, uvedl Cchaj.

(Xinhua)

Související články

Zanechte komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -

Poslední zprávy