Letadlo Airbus vyrobené v Číně bylo předáno evropské letecké společnosti

Společnost Airbus poprvé předala letadlo vyrobené v severočínském městě Tchien-ťin evropskému zákazníkovi.
Maďarská společnost Wizz Air, největší středoevropský a východoevropský nízkonákladový dopravce, převzala v úterý na akci v Tchien-ťinu svůj první letoun A321neo sestavený na výrobní lince Airbusu (FAL Asia).

Dodávka je pro Airbus v Tchien-ťinu milníkem, uvedl Christoph Schrempp, generální ředitel centra pro dodávky Airbusu v Tchien-ťinu.

Na pozadí silného hospodářského oživování v Číně společnost FAL Asia pokračovala v rozšiřování své montážní kapacity, čímž pomohla uspokojit poptávku více zahraničních zákazníků a vnesla nový impuls na globální letecký trh, uvedl.

Aby společnost Airbus uspokojila rostoucí poptávku po oblíbeném modelu A321, představila již v roce 2021 svůj plán rozšířit kapacitu své továrny FAL v Tchien-ťinu na výrobu A321.

A321neo, který je největším členem rodiny A320, může přepravovat až 244 cestujících.

Linka FAL v Tchien-ťinu, která byla otevřena v roce 2008, byla první montážní linkou komerčních letadel Airbus mimo Evropu. Od první zásilky A320 v roce 2009 dodala FAL společnosti Airbus v Tchien-ťinu za 14 let provozu více než 600 letadel.

V dubnu společnost Airbus oznámila výstavbu druhé montážní linky v Tchien-ťinu, která má rozšířit výrobní kapacitu řady osobních letadel A320, aby uspokojila požadavky globálních zákazníků.

Na snímcích pořízených 27. června 2023 je letoun A321neo dodaný maďarské společnosti Wizz Air v severočínském Tchien-ťinu. FOTO – Xinhua

(Xinhua)

Související články

Zanechte komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -

Poslední zprávy