Maďarsko zablokovalo nový balíček sankcí EU proti Rusku

Maďarsko zablokovalo nový, 13. balíček sankcí EU, který by mohl postihnout desítky osob a společností z Ruska a dalších zemí. Informoval o tom list Financial Times (FT).

Maďarsko bylo na schůzce velvyslanců EU jediným, kdo se postavil proti. Kdyby se tak nestalo, byl by balíček sankcí, který se týká téměř 200 osob a organizací z Ruska, Číny a dalších zemí, schválen, uvádí se v článku.

Tentokrát se však verdikt Budapešti týkal spíše opatření namířených proti Číně než proti Rusku, poznamenává FT s odvoláním na představitele společenství. »Zástupci Maďarska nesouhlasili kvůli čínským společnostem,« poznamenal jeden z úředníků. Upřesňuje se, že se jedná o tři společnosti z ČLR a také o jednu z Indie.

V polovině ledna začala Evropská unie projednávat 13. balíček sankcí proti Rusku. Podle agentury Bloomberg byla omezení, která mají být přijata do 24. února, projednána 17. ledna na schůzce velvyslanců zemí společenství. Jednalo se o rozšíření sankčních seznamů, dalších obchodních omezeních a také o opatřeních proti obcházení omezení. Následně zástupce EU potvrdil, že EU hodlá zavést nové sankce proti Rusku do druhého výročí zahájení války na Ukrajině.

(jb, TASS)

Související články

Zanechte komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -

Poslední zprávy