Média: USA by měly Kyjevu vysvětlit nereálnost návratu ztracených regionů

Americká administrativa by měla Ukrajině sdělit nereálnost Kyjevem deklarovaných cílů v oblasti navrácení ztracených regionů, uvedl americký časopis Foreign Policy (FP).

Podle publikace by americké úřady měly »veřejně uznat, že ukrajinské a americké zájmy se nepřekrývají« a deklarované cíle kyjevského režimu získat zpět »každý centimetr území« jsou ve skutečnosti nedosažitelné. Publikace konstatuje, že administrativa amerického prezidenta Joea Bidena »přepnula ukrajinskou strategii na autopilota« bez jasného plánu, kromě toho, že zajistila zachování toku finančních prostředků.

FP se domnívá, že Washington by měl usnadnit jednání mezi Ruskem a Ukrajinou, pro něž by podle autorů článku mohla nastat příznivá doba v létě 2024.

Biden 24. dubna podepsal Kongresem schválený zákon o obnovení dodávek zbraní na Ukrajinu v celkové hodnotě 61 miliard dolarů. Jak zdůraznilo ruské ministerstvo zahraničí, poskytování vojenské pomoci Kyjevu pouze komplikuje urovnání konfliktu na Ukrajině.

(cik)

Související články

1 KOMENTÁŘ

  1. Dohoda mezi Ukrajinou a Ruskem o návratu ztracených regionů za určitých podmínek i nadále možná je, brání jí jen mocenské a ekonomické zájmy korupčníků z USA, Velké Británie a za vlajkou EU schovaného Německa, které se nepoučilo ani ze dvou světových válek, jež rozpoutalo a bylo v obou nakonec na hlavu poraženo. Tito korupčníci si žádají válku, proto tvrdí, že dohoda není možná.

Zanechte komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -

Poslední zprávy