Home Zahraničí Méně než třetina Američanů si myslí, že Biden je hoden znovuzvolení

Méně než třetina Američanů si myslí, že Biden je hoden znovuzvolení

ILUSTRAČNÍ FOTO - pixabay

Méně než třetina Američanů je pro znovuzvolení současného amerického prezidenta Joea Bidena v nadcházejících volbách v roce 2024. Vyplývá to z průzkumu veřejného mínění, který ve čtvrtek zveřejnila stanice CNN.

Bidenovo působení ve funkci prezidenta hodnotí kladně 42 % dotázaných. V lednu přitom jeho působení pozitivně hodnotilo 45 % respondentů. Hodnocení nespokojenosti s Bidenovým působením ve funkci prezidenta vzrostlo na 57 %, oproti 55 % v lednu. 67 % respondentů se domnívá, že Bidenův zdravotní stav mu brání v efektivním výkonu funkce. Podle 65 % respondentů nevzbuzuje důvěru.

Celkově si pouze 32 % respondentů myslí, že si Biden zaslouží znovuzvolení v nadcházejících prezidentských volbách v roce 2024. Nejmenší podporu má demokrat mezi Američany mladšími 35 let. Pouze 26 % respondentů této věkové kategorie se domnívá, že si Biden zaslouží znovuzvolení.

Průzkum byl proveden v březnu letošního roku – ještě před obviněním bývalého amerického prezidenta Donalda Trumpa. Jak tedy upozorňuje CNN, jeho výsledky nemusí odrážet změny ve veřejném mínění, ke kterým mohlo od té doby dojít.

Již dříve agentura Associated Press uvedla, že rating amerického prezidenta klesl na rekordní minimum 38 % v souvislosti s bankovní krizí v zemi.

(jb, TASS)

PŘIDEJ KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here