Migrantům nešla aplikace, tak se pokusili dostat do USA nelegálně

Stovky migrantů se pokusily nelegálně překročit americko-mexickou hranici, protože nemohli požádat o azyl prostřednictvím oficiální aplikace americké pohraniční stráže. Informovala o tom v pondělí agentura Reuters.

Podle ní se mnoho migrantů v neděli rozhodlo překročit hranici nelegálně kvůli přetrvávajícím závadám ve speciální aplikaci americké celní a pohraniční ochrany (CBP) CBP One, která měla usnadnit podání žádosti o azyl. »Potřebujeme odpovědi. Aplikace pro nás neudělala vůbec nic,« poznamenala jedna migrantka a dodala, že se již více než měsíc snaží překročit hranice, ale nedaří se jí to.

Jak agentura uvádí, migrantům, většinou z Venezuely, se nepodařilo překročit hranici. Pohraničníci použili pepřový sprej, aby je odradili. V loňském fiskálním roce, který skončil 30. září 2022, zadržely americké úřady na hranicích s Mexikem více než 2,7 milionu nelegálních migrantů. O rok dříve to bylo přibližně 1,7 milionu.

Na začátku ledna Washington oznámil nová opatření v boji proti nelegální imigraci z Latinské Ameriky. Počítají s rozšířením uplatňování deportace ve zrychleném řízení s pětiletým zákazem pokusů o opětovný vstup do USA. Venezuelští, haitští, kubánští a nikaragujští státní příslušníci, kteří nelegálně překračují panamské, mexické a americké hranice, aby se dostali do USA, budou deportováni do Mexika, které souhlasilo s přijetím 30 000 osob měsíčně.

(TASS)

Související články

Zanechte komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -

Poslední zprávy