Ministři zahraničí zemí BRICS chtějí reformu OSN a Rady bezpečnosti

Vrcholní diplomaté členských zemí BRICS podpořili reformu Organizace spojených národů, včetně její Rady bezpečnosti, uvádí se v prohlášení pro média po zasedání ministrů zahraničí tohoto uskupení v rámci 78. zasedání Valného shromáždění OSN.

»Ministři podpořili komplexní reformu OSN, včetně její Rady bezpečnosti, s cílem učinit ji demokratičtější, reprezentativnější, účinnější a efektivnější a zvýšit zastoupení rozvojových zemí v Radě, aby mohla adekvátně reagovat na převládající globální výzvy, a podpořili legitimní aspirace rozvíjejících se a rozvojových zemí z Afriky, Asie a Latinské Ameriky, včetně Brazílie, Indie a Jihoafrické republiky, hrát větší roli v mezinárodních záležitostech, zejména v OSN, včetně její Rady bezpečnosti,« uvádí se v mediálním prohlášení.

Ministři zahraničí zemí BRICS na zasedání »zdůraznili, že účast zemí BRICS na práci Rady bezpečnosti OSN, včetně Brazílie jako zvoleného člena na období 2022-2023, je cennou příležitostí pro další posílení váhy dialogu BRICS v otázce mezinárodního míru a bezpečnosti a pro pokračování spolupráce v oblastech společného zájmu«.

(TASS)

Související články

1 KOMENTÁŘ

Zanechte komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -

Poslední zprávy