Home Zahraničí Musk obvinil americkou administrativu z porušení zákona v souvislosti s migranty

Musk obvinil americkou administrativu z porušení zákona v souvislosti s migranty

FOTO - pixabay

Ilon Musk obvinil administrativu amerického prezidenta Joea Bidena z porušení zákona, když nepomohla texaským úřadům v boji proti nelegálním migrantům.

»Texas má naprostou pravdu. Tato administrativa vědomě porušuje zákon tím, že schvaluje nelegální přistěhovalectví v bezprecedentním měřítku!« napsal Musk na X (dříve Twitter).

Podnikatel komentoval příspěvek texaského guvernéra Grega Abbotta, který vydal prohlášení k situaci na hranicích a zdůraznil, že stát »má ústavní právo se bránit«. Podle Abbotta jsou texaské úřady připraveny samostatně bránit hranici s Mexikem před »invazí« nelegálních migrantů, pokud v tomto úkolu selžou americké federální úřady.

Americká média již dříve uvedla, že Musk žije v Texasu a sídlo korporace Tesla, kterou podnikatel založil, sídlí v texaském Austinu. Musk podle médií rovněž plánuje v tomto státě vybudovat vlastní město a otevřít tam univerzitu.

Dne 22. ledna informovala stanice Fox News, že Nejvyšší soud USA rozhodl o odstranění 30 mil (asi 48 km) dlouhého drátěného plotu na americko-mexické hranici v Texasu, který byl instalován v rámci boje texaského guvernéra Grega Abbotta proti přílivu migrantů. Soudní příkaz umožňuje pohraniční stráži přestřihnout drát umístěný podél hranice po dobu trvání soudního řízení.

Texaská národní garda zablokovala federálním agentům pohraniční stráže vstup na úsek (dlouhý asi 4 km) hranice s Mexikem podél řeky Rio Grande. Státní úřady opakovaně prohlašovaly, že americká administrativa řádně nezabezpečuje hranici, což vede k nárůstu nelegálních migrantů. Texas je začal posílat autobusy do velkých amerických měst, včetně Washingtonu, New Yorku a Chicaga.

(cik, TASS)

2 KOMENTÁŘE

  1. 🇺🇲Americká média píší, že texaské úřady zvažují možnost odtržení od Spojených států uprostřed migrační krize.
    Možnost výstupu je zakotvena v ústavě státu, protože federální úřady nemohou a nechtějí chránit region před „invazí“ migrantů.
    Florida a řada zemí se mohou připojit k politické unii s Texasem.
    @hlasiserusanda🙍🏻‍♀️

PŘIDEJ KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here