Vítkovice mají třetí výhru v řadě. Energii vynuloval Klimeš

Hokejisté vítkovické Ridery se stále vezou na vítězné vlně. Dnes v rámci předehrávky 40. extraligového kola navázali na povedený úterní obrat v Hradci Králové a přivážejí si další body z venku, tentokrát z lázeňského města. Karlovy Vary vynuloval skvěle chytající Lukáš Klimeš, přičemž střelecky se na výhře 3:0 podíleli postupně Marek Kalus, Tomáš Šoustal a v závěru střelou do prázdné branky Rihards Bukarts.

V úvodní třetině se hrál svižný hokej s dlouhými pasážemi bez přerušení, branka však nepadla. Ve čtvrté minutě byl blízko vedoucí trefě Grman, který si nabruslil před karlovarského gólmana Frodla, ten ale sklapl betony včas. Za domácí kontroval Gríger, který se snažil Klimeše překonat dvakrát střelou z mezikruží a jednou tečí nahozeného puku od modré čáry.

Druhé dějství již výsledkové patřilo Vítkovicím, jimž vyšla skvěle hlavně 23. minuta. Nejdříve Kalus v předbrankovém prostoru přetlačil Mikysku a v čase 22:06 překonal již ležícího Frodla. Jen o chvíli později po střele Grmana od modré čáry a Šoustalově teči se skóre měnilo podruhé.

Ve 24. minutě ve vlastním oslabení měl blízko ke třetí brance Auvitu. Západočeši se sice v další fází této části hry herně zvedli, ale důrazní hráči mužstva Ridery Karlovarské k větší příležitosti nepustili.

V závěrečném dějství dostali hráči z lázeňského města příležitost hrát dvakrát přesilovou hru, ale ani tato výhoda jednoho hráče v poli navíc jim nepomohla ke vstřelení kontaktní branky. Vítkovičtí v čele s bezchybným Klimešem v brance obětavě blokovali střely domácích a když už to vypadalo, že Černochovi se z bezprostřední blízkosti podaří snížit, skončila jeho střela pouze na boční síti.

Na druhé straně Frodl nadvakrát zabránil velké šanci Robertse Bukartse. Ke zkorigování nepříznivého výsledku však nepomohla hráčům Energie ani závěrečná power play, kterou ukončil v 59. minutě střelou do opuštěné branky Rihards Bukarts.

»V první řadě chceme pogratulovat soupeři k zaslouženému vítězství, protože v dnešním utkání chtěl více. První třetina byla vyrovnaná, ve druhé třetině jsme nezvládli dvě situace v obranném pásmu – jednou dorážku z předbrankového prostoru a jednou shození z modré čáry. Soupeř šel do vedení a my jsme věděli, že to bude v ten moment hodně těžké, protože jsme se nedokázali prosadit přes fyzicky vyspělé hráče, které mají hosté v defenzivní řadě. Nedali jsme branku a nepomohli jsme si ani přesilovkou, proto dnes soupeř zaslouženě zvítězil,« uvedl po utkání karlovarský kouč Václav Eismann.

Jeho protějšek Jiří Veber k tomu dodal: »Z utkání jsme měli velký respekt a chtěli do něj dobře vstoupit. První třetina byla oboustranně rychlá, moc se nepřerušovalo, soupeř měl i nějakou šanci, ale to bylo po našich chybách, kdy jsme byli nedůrazní. Měli jsme být včetně zakončení důraznější. Druhou třetinu jsme paradoxně vyhráli, což bylo pro nás výborné. Od desáté minuty druhé třetiny po zvládnutém oslabení nás tam soupeř několikrát uzamkl, měli jsme z toho strach, ale nějak jsme to přečkali. Třetí třetinu si myslím, že jsme zvládli dobře, soupeř měl nějaké šance, tlačil se do nás, ale my už jsme si to s vidinou dvougólového náskoku nějakým způsobem pohlídali. Děkujeme celému mančaftu od gólmana po posledního hráče.«

* * *

HC Energie Karlovy Vary – HC Vítkovice Ridera 0:3 (0:0, 0:2, 0:1)

Branky a nahrávky: 23. M. Kalus (Claireaux, Auvitu), 23. T. Šoustal (Grman, Vondráček), 59. Rihards Bukarts (L. Kovář, Claireaux). Rozhodčí: Šindel, Mejzlík – Gerát, Brejcha. Vyloučení: 1:3. Bez využití. Diváci: 3527.