Musk označil nelegální přistěhovalectví za »recept na katastrofu«

Nelegální vstup obrovského množství neprověřených migrantů do Spojených států je pro zemi »receptem na katastrofu«, prohlásil podnikatel Elon Musk.

»Imigrace obrovského množství neprověřených lidí je receptem na katastrofu. Jsem pro urychlení legálního přistěhovalectví, ale jsem také pro zabezpečení jižní hranice,« řekl Musk na konferenci v Institutu Michaela Milkena v Los Angeles.

Legální imigraci do USA charakterizoval jako »kafkovský, dlouhý a podivný proces«. »Přitom se můžete velmi snadno přehoupnout přes jižní hranici. Je to velmi snadné. Sám jsem navštívil naši hranici, abych se přesvědčil, co se tam děje, zda je to propaganda, nebo zda je to pravda. Byl jsem tam a uvědomil jsem si: aha, je to pravda. Dobře, je to šílené,« poznamenal miliardář.

Musk opakovaně kritizoval migrační politiku současné americké administrativy. Podle jeho názoru americké úřady nedělají nic pro to, aby zabránily zločinům nelegálních migrantů v zemi. Musk také prohlásil, že pokud Washington migrační politiku nezmění, Spojené státy skončí.

(cik)

Související články

Zanechte komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -

Poslední zprávy