Na letištích v USA bylo loni zabaveno rekordních 6500 zbraní

Americký Úřad pro bezpečnost v dopravě (TSA) zabavil v loňském roce na kontrolních stanovištích na amerických letištích rekordních 6500 zbraní. Informovala o tom v pondělí agentura Associated Press (AP).

»To, co vidíme na našich kontrolních stanovištích, skutečně odráží to, co vidíme v americké společnosti – velký počet lidí vlastnících střelné zbraně,« řekl mluvčí TSA David Pekoske. Každý den je při letištních kontrolách zabaveno 18 zbraní.

Střelné zbraně jsou nejčastěji zabavovány v leteckých přístavech v Texasu a na Floridě. Maximální pokuta za vnesení zbraně na letiště je přibližně 15 000 dolarů.

Americký prezident Joe Biden již dříve označil násilí páchané střelnými zbraněmi v zemi za »epidemii«. »Od začátku letošního roku uplynulo 48 dní a naše země již zažila nejméně 73 případů masové střelby,« řekl.

Podle americké neziskové skupiny Gun Violence Archive bylo v USA v roce 2022 při střelbě zabito více než 43 600 lidí. Více než 37 900 lidí bylo v loňském roce zraněno, včetně 4400 dětí. Více než 1600 dětí bylo zabito.

(jb, TASS)

Související články

1 KOMENTÁŘ

  1. Někdy jsou uplně mimo a nebo jen tak buzerují-měl jsem tam kafové hrníčky -Modrý cibulák.
    Chteli to vidět- asi nevěděli co na rentgenu je….

Zanechte komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -

Poslední zprávy