Návod pro návštěvníky Číny ze zahraničí: platební služby

V rámci nejnovější snahy o usnadnění plateb pro zahraniční cestovatele zavedly čínské úřady počátkem tohoto týdne opatření, která mají zpřístupnit platby pro cizince navštěvující hlavní turistické atrakce v zemi.

Oběžník, který společně vydalo několik vládních orgánů včetně Čínské lidové banky (PBOC), stanoví, že domácí i zahraniční bankovní karty by měly být přijímány ve všech turistických hotelech se třemi a více hvězdičkami, národních turistických atrakcích úrovně 5A a 4A, národních a provinčních turistických střediscích a také v národních turistických a rekreačních okresech.

Hlavní kulturní a turistické atrakce by měly ponechat pokladny a personál pro prodej vstupenek a aktivně zřizovat směnárny v místech s velkým počtem zahraničních turistů, uvádí se v oběžníku.

Tento krok je součástí snahy Číny o usnadnění plateb pro cizince. Začátkem března vydala Státní rada země směrnici, jejímž cílem je pokračovat v optimalizaci platebních služeb bankovních karet, podporovat používání hotovosti a usnadňovat mobilní platby.

V minulém měsíci čínské úřady podnikly intenzivní kroky k usnadnění plateb pro zahraniční turisty. Hlavní poskytovatelé platebních služeb, včetně Alipay a WeChat Pay, rovněž vylepšili fungování plateb a zavedli funkce vstřícné k cizincům.

Jaké jsou možnosti plateb pro zahraniční turisty? Jak provádět digitální platby? Zde je několik hlavních zásad a tipů pro provádění plateb.

Tipy pro pohodlné placení

  • Turisté v Číně mají několik možností plateb, od mobilních plateb přes bankovní karty až po hotovost.
  • Mobilní platební služby jsou k dispozici v Alipay, WeChat Pay a UnionPay. V Alipay a WeChat Pay mohou zahraniční uživatelé propojit své mezinárodní kreditní karty, včetně Visa a Mastercard, s těmito platformami. Kromě toho Alipay umožnila cizincům používat jejich známé domácí elektronické peněženky naskenováním QR kódů Alipay.
  • Některé mezinárodní elektronické peněženky, včetně TrueMoney a Changi Pay, mohou přijímat i obchodníci v Číně. Zahraniční návštěvníci, kteří mají tyto elektronické peněženky, mohou podle čínské centrální banky platit, aniž by si museli stahovat další aplikace.
  • Při transakcích do určité výše není u cizinců, kteří používají mobilní platební služby, jako jsou Alipay a WeChat Pay, vyžadován žádný údaj o totožnosti, uvedla PBOC.
  • Limit jedné transakce pro zahraniční návštěvníky používající mobilní platební platformy byl nyní zvýšen z 1000 amerických dolarů na 5000 dolarů. Roční kumulativní limit transakcí byl zvýšen z 10 000 dolarů na 50 000 dolarů.
  • V platebních aplikacích je k dispozici více uživatelských jazyků. Například Alipay rozšířil počet jazyků svých služeb ze dvou, čínštiny a angličtiny, na celkem 16. Překladatelské služby lze použít pro různé služby v rámci aplikace, jako je přivolání taxi, rezervace hotelu, nákup vstupenek na vyhlídková místa, veřejná doprava a kontrola směnných kurzů.
  • Bankovní karty lze přijímat, pokud jsou na pokladně zobrazena loga platebních organizací. Karty Unionpay mohou přijímat všechna prodejní místa (POS).
  • Čína také pracuje na rozšíření akceptace hotovosti v dopravě, obchodech, stravovacích zařízeních, zábavních podnicích a dalších podnicích a zároveň zajišťuje dostatečné hotovostní rezervy pro podnikatele.

Zahraniční návštěvníci mohou provádět směnu přímo v bankovních pobočkách s označením směnáren, v pobočkách kvalifikovaných finančních institucí nebo v samoobslužných kioscích. Hotovost v RMB lze vybírat pomocí bankovních karet v bankomatech s logy příslušných organizací vydávajících bankovní karty.

(Xinhua)

Související články

Zanechte komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -

Poslední zprávy