Malá tříměsíční gorilí samička Mobi už není sama! Dnes se v Zoo Praha narodilo druhé mládě

V pražské zoologické zahradě se dnes po půlnoci narodilo druhé gorilí mládě. Matkou je zkušená samice Kijivu a otcem je stejně jako u lednové malé samičky Mobi samec Kisumu. Pavilon Rezervace Dja zůstává návštěvníkům i dnes otevřen, ale platí zákaz dlouhých objektivů a velkých kamer, a návštěvníky Zoo Praha žádá o ohleduplné chování, uvedl ředitel Miroslav Bobek.

Třicetiletá zkušená samice Kijivu přivedla potomka na svět dnes v 01:10 hodin ráno. Kijivu je zároveň babičkou samice Duni, která 2. ledna letošního roku porodila první mládě pojmenované Mobi v nové expozici Rezervace Dja, která byla otevřena na podzim.

Obě samice s mláďaty se drží poblíž sebe. »V 8 hodin se zvedla opona expozice goril, a Kijivu se svým čerstvě narozeným mládětem v náručí seděla vedle Duni s malou Mobi. Hned se před ně ale postavil Kisumu. Teď už jsou kousek od sebe, Kijivu mládě schovává,« napsal Bobek na facebookovém veřejném profilu.

Pražská zoologická zahrada v současnosti chová gorily nížinné na dvou místech svého areálu. V novém pavilonu Rezervace Dja žije skupina tvořená vůdčmím samcem Kisumuem, samicí Dudi s malou samičkou Mobi, samicí Kijivu s dnešním mládětem, samicí Kambou, která je nejstarší gorilou chovanou v Troji a také jedinou, která se narodina ve volné přírodě a ještě samicí Shindou a jejím mladým synem Ajabu. Mladík Ajabu si rád hraje se samicí Duni, ale zábavu mu poskytují i guarézy pláštíkové, které mají společní venkovní výběh s gorilami. Jejich společné interakce se skládají hlavně z her na honěnou.

V původním pavilonu pojmenovaném Centrum Méfou ve spodní části zahrady žije vůdčí samec Richardem se svými syny Nurim a Kiburim.

Marcela Špičková

FOTO – Zoo Praha/Petr Hamerník a Miroslav Bobek a Olivier Le Que

Související články

Zanechte komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -

Poslední zprávy