Nejdůležitější body týkající se nových kvalitních výrobních sil v Číně odhalují dynamiku růstu

Čína urychlila modernizaci průmyslu prostřednictvím rozvoje nových kvalitních výrobních sil, čímž položila pevný základ pro posílení tempa oživení v letošním roce i pro další období.

Níže jsou uvedeny některé údaje, které zdůrazňují pokrok země v některých oblastech v prvním čtvrtletí (1. čtvrtletí) letošního roku.

Rozvíjející se průmysl

Odvětví high-tech výroby zaznamenalo v 1. čtvrtletí růst o 7,5 %, což představuje zrychlení o 2,6 procentního bodu oproti 4. čtvrtletí 2023.

Investice do high-tech odvětví zaznamenaly silný nárůst a oproti předchozímu roku se zvýšily o 11,4 %. Zejména investice do high-tech zpracovatelského průmyslu se rozšířily o 10,8 %.

V prvním čtvrtletí zaznamenala výroba vozidel na nové energie (NEV) výrazný meziroční nárůst o 28,2 procenta a dosáhla téměř 2,12 milionu kusů, zatímco prodej NEV se zvýšil o 31,8 procenta na 2,09 milionu kusů.

Nová infrastruktura

Počet základnové stanic 5G v Číně se do konce března letošního roku zvýšil na téměř 3,65 milionu.

Odhaduje se, že přidaná hodnota produkce klíčových odvětví digitální ekonomiky přesáhne v roce 2023 12 bilionů jüanů (asi 1,69 bilionu amerických dolarů) a bude tvořit 10 procent hrubého domácího produktu Číny.

Nové služby

Služby v oblasti špičkových technologií si udržely dynamický růst. Konkrétně kombinovaná přidaná hodnota datových služeb, softwaru a informačních technologií vzrostla v prvním čtvrtletí o 13,7 %.

Maloobchodní on-line prodej v prvním čtvrtletí meziročně vyskočil o 12,4 %, přičemž maloobchodní on-line prodej zboží vzrostl o 11,6 % a na celkovém maloobchodním prodeji spotřebního zboží se podílel 23,3 %.

Nové energie

Spotřeba energií nového typu v 1. čtvrtletí rychle rostla, přičemž podíl spotřeby uhlí se oproti stejnému období loňského roku snížil o 1,1 procentního bodu a podíl spotřeby nefosilních energií se zvýšil o 0,8 procentního bodu.

(Xinhua)

Související články

Zanechte komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -

Poslední zprávy