Home Zahraničí Německo prý čelí nejhorší migrační krizi za poslední roky

Německo prý čelí nejhorší migrační krizi za poslední roky

ILUSTRAČNÍ FOTO - Wikimedia Commons

Německo v současné době čelí nejvážnější migrační krizi za poslední roky. Tento názor vyjádřil Alexander Trom, vnitropolitický expert frakce Křesťanskodemokratické a Křesťanskosociální unie (CDU/CSU) ve Spolkovém sněmu, informoval deník Welt.

Uvedl, že jen v prvním čtvrtletí bylo podáno 80 978 žádostí o azyl, což je o 80,3 % více než ve stejném období loňského roku. Trom obvinil vládnoucí koalici zvanou »semafor« (SPD, Zelení, FDP), že »nevyvíjí sebemenší úsilí, aby se tato krize konečně dostala pod kontrolu«. Zástupce CDU zároveň kritizoval postoj německé ministryně vnitra Nancy Featherové (SPD) a ministra financí Christiana Lindnera (FDP), kteří nevidí možnost vyčlenění dalších finančních prostředků ze spolkového rozpočtu pro obce na přijímání a ubytování migrantů.

Tento postoj podle Troma »ukazuje na značnou ztrátu reality v celé vládě«. Kroky vládní koalice »již výrazně snížily akceptaci současné migrační politiky ze strany obyvatelstva,« shrnul.

Koncem března prohlásil Michael Kretschmer, ministerský předseda spolkové země Sasko a představitel Křesťanskodemokratické unie, že Německo již téměř vyčerpalo své kapacity pro přijímání a integraci uprchlíků. V roce 2022 přišel do SRN přibližně jeden milion uprchlíků z Ukrajiny. Desetitisíce žádostí přišly od žadatelů ze Sýrie, Afghánistánu, Iráku a Turecka.

(cik, TASS)

1 KOMENTÁŘ

PŘIDEJ KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here