Newyorská prokuratura chce od Trumpa vymoci 370 milionů dolarů

Generální prokurátorka státu New York Letitia Jamesová požádala soud o vymáhání 370 milionů dolarů od bývalého prezidenta USA Donalda Trumpa kvůli kauze zneužití majetku Trump Organisation. Informovala o tom televizní společnost ABC.

Právě na tuto částku podle jejích údajů prokuratura odhadla příjmy bývalého amerického prezidenta, které mohl získat díky nadhodnocení výše svého majetku. Kromě toho Jamesová žádá soud, aby Trumpovi, stejně jako dvěma bývalým zaměstnancům Trump Organisation Allenu Weisselbergovi a Jeffreymu McConiemu, doživotně zakázal »podílet se na podnikání v oblasti nemovitostí« ve státě New York.

Žaloba newyorské prokuratury proti Trumpovi a jeho společnosti ve věci občanskoprávního podvodu byla u soudu podána v září 2022. Podle Jamesové společnost poskytovala nepravdivé údaje o hodnotě majetku, aby získala výhodnější podmínky úvěrů a pojištění. Podle prokuratury byla hodnota majetku nadhodnocena o 2,23 až 3,6 miliardy dolarů. Jak agentura trvá na svém, nadhodnocena byla zejména hodnota Trumpova majetku na Floridě, jeho bytů v mrakodrapu Trump Tower na Manhattanu, několika kancelářských budov a golfových hřišť. Trumpova obhajoba trvá na tom, že obvinění jsou neopodstatněná a cena nemovitostí se mohla v průběhu času z různých důvodů změnit.

(TASS)

Související články

Zanechte komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -

Poslední zprávy