Orbán: Hegemonie Západu končí, formuje se nový světový řád

Hegemonie Západu skončila a nyní probíhá formování nového světového řádu, prohlásil maďarský premiér Viktor Orbán během každoroční schůzky maďarských velvyslanců na ministerstvu zahraničí v Budapešti.

Podle Orbánova mluvčího Bertalana Havasiho šéf maďarské vlády poznamenal, že »hegemonie Západu skončila a nikdo to již nezpochybňuje«. »Rodí se nový světový řád a situaci je třeba neustále vyhodnocovat a analyzovat,« upozornil maďarské velvyslance zastupující zemi v zemích celého světa.

Podle tiskového tajemníka premiér upozornil na pokusy řady politických sil rozdělit světovou ekonomiku »na geopolitické bloky« a vyvíjet tlak na ty země, které mají v této věci suverénní postoj, včetně Maďarska. »V rámci bloku je velmi malý manévrovací prostor, takže je v zájmu Maďarska zůstat členem Evropské unie a NATO a zároveň nebýt součástí žádného bloku. Z tohoto důvodu budeme usilovat o posílení našeho spojenectví s dalšími suverénními zeměmi,« citoval Havasi Orbána.

Podle agentury MTI maďarský premiér na schůzce také uvedl, že úkolem velvyslanců je ukázat celému světu úspěchy Maďarska na základě ekonomických faktů namísto upozorňování na případné politické názorové rozdíly s jinými zeměmi.

(cik, TASS)

Související články

Zanechte komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -

Poslední zprávy