Jsem přesvědčen, že jde jen o fake

Je to věc, to »čestné prohlášení o občanství«. Prý bude stačit, když někdo vytáhne papír, že jeden z jeho praprapředků byl Čech, či se narodil v Česku. Pak dotyčný s celou svou rodinou dostane české občanství a prý bude moci volit a být volen. To ovšem znamená, že půl Německa, také to je přece možné, bude moci u nás volit, protože jejich předci, např. odsunutí Němci v letech poválečných, tu prokazatelně žili a možná i nějaký ten česky mluvící předek by se mezi nimi našel. Protože každá rodina je zákonitě rozvětvená, pak i ti, kteří nikdy v českých zemích nebyli, mají právo jít společně s námi do voleb.

Mýlím se? Jde o lživou zprávu anebo je na tom, co jsem napsal, kus pravdy?

Potomky bývalých sudetských Němců bychom mohli vynechat, protože přece odsun byl rozhodnut na Postupimské konferenci a tu zatím nikdo neanuloval (i když proč ne?, šlo tehdy přece o »zcela evidentní porušení lidských práv«, jak nám sdělil člověk nadmíru povolaný Karel Schwarzenberg). Němce lze ovšem nahradit třeba americkými, izraelskými, francouzskými či jinými občany nebo celou plejádou tzv. aplégrů dnes roztroušených po celém světě. Ti pak mohou při svém hlasování volit tak, jak potřebuje zájem jejich současné země a tím i všemocného globalizovaného kapitálu, který si může koupit všechno a z velké většiny má stejně centrum v USA. Protože ovšem vůdčí silou v Evropě jsou dnes vedle Američanů Němci, pak není důvod, aby potomci tzv. sudetských Němců byli vyřazeni.

Jaký by pak mohl být scénář? Korespondenční hlasování (těžko by takové množství voličů k nám fyzicky přijelo) by umožnilo hlasovat i Franzi N. žijícímu už několik generací u Füssenského jezera a jeho sto osmdesáti příbuzným, kteří se mohou hlásit k jednomu z českých zemí pocházejícímu předkovi. Jsou přesvědčenými voliči CSU, stejně jako několik milionů dalších Bavoráků. Ti také před českými volbami založili u nás odnož této strany, dejme tomu Českoněmeckou bavorskou stranu, zkratka CNBS. Koho tedy budou volit příslušníci rodiny Franze N.? Myslíte, že TOP 09, Starosty, ODS, Piráty, české lidovce, anebo opozici? Nikoli. Jsou vlastenci a mají své přesvědčení. Proto jednotně pošlou korespondenční lístek nebo speciálně volební pro jejich milovanou stranu. Stejný scénář si zvolí »čeští« američtí, izraelští a další voliči.

Po takových volbách hlasy obyvatel žijících v českých zemích, ať již pro tu či onu místní stranu, přestanou mít význam. Bude vytvořena vláda s rozhodujícím slovem např. Bavoráků a o nás bude rozhodováno jinde podle scénáře, který také tam byl vymyšlen. Heydrichův plán se bude do jisté míry se zpožděním osmdesáti let uskutečňovat. Nebude však muset nutně mít německou barvu.

Jsme přece Evropané a v Evropě se už začíná prosazovat angličtina. Je pro Američany srozumitelnější. Začíná se tedy s evropským občanstvím a společnou měnou, pokračuje se snahou převzít národní vlády vládou eurounijní.

A pokud jde o nás? Tady už tedy nebudou vládnout odbojní Češi. Nebylo složité to zařídit. Stačilo udělit občanství statisícům tzv. potomkům neznalým jazyka a minulosti národa, kteří většinou ani nevědí, kde leží místo narození jejich předků či mnohdy dokonce Praha. Že by pak stranila vláda, jež z takových voleb vyjde, etnickým Čechům nebo Čechům potomkům? Brusel, jenž převezme naše práva, to v našem případě bude mít jednodušší.

Naštěstí se ještě najdou země, které podobné plány nebudou akceptovat, i když se koupené sdělovací prostředky budou všemi silami snažit vyvolat další třeba méně »sametové revoluce«, které by svrhly neposlušné a třeba jen národně myslící vlády. Těm já držím palce.

Nevím, jak daleko už pokročilo projednávání zmíněného návrhu. Možná, že zůstal jen v hlavách chorých mozků, ale už to je na pováženou, že ho vůbec někdo mohl vymyslet.

Osobně věřím, že i v naší vládě jsou síly, které mají rády tuto zem, ctí alespoň kousek naší národní minulosti a její tradice, jsou především Češi a teprve pak Evropané. A jsem přesvědčen, že to, čeho se bojím a popsal jsem v těch pár řádcích, byl a je jenom »fake«.

Jaroslav Kojzar

Související články

4 KOMENTÁŘŮ

  1. Že se Brázda hlásí k nacismu a obhajuje ho zde na iPortaL24 už je běžné. Brázda je hnědý, nebo nacisticky černý už dávno. V boji proti komunistům se krajní pravice nikdy neštítila využít nacismu, a zrovna to se nyní v ČR děje. A s požehnáním vládnoucí buržoazie. Brázda jako podporovatel Fialy a Rychetského Pětikoalice a Pavla se tomu nijak nevymyká.

  2. Kojzare, já vás celkem chápu. Myslím, že se oprávněně bojíte těch, které jste vy bolševici vyhnali za dobu vašeho panování do emigrace. A je příznačné, že přiznáváte, že jich byly statisíce.

Zanechte komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -

Poslední zprávy