Orbán: Západ promarnil příležitost k mírové dohodě o Ukrajině

Západní země propásly příležitost uzavřít mírovou dohodu o Ukrajině v době, kdy o ni mělo zájem i Rusko, uvedl maďarský premiér Viktor Orbán.

»Evropanům se nepodařilo lokalizovat konflikt na Ukrajině, který se naopak dále rozšířil, a propásli vhodný okamžik k rychlému uzavření mírové dohody v době, kdy o ni měli zájem i Rusové,« řekl premiér na konferenci pořádané Obchodní a průmyslovou komorou země v Budapešti.

Vyjádřil naději, že mírová dohoda bude dříve či později uzavřena za účasti Spojených států. »V této situaci však bude pro Evropskou unii hrozit nebezpečí, že její názor již nebude při jednáních o Ukrajině brán v úvahu,« uvedl Orbán.

Orbán dále uvedl, že Maďarsko chce zachovat hospodářské vztahy s Ruskem a musí je odmítnout pouze v oblastech, kde platí sankce Evropské unie. »Maďarsko se nachází mezi Východem a Západem a počítá s rozvojem vztahů mezi oběma světy. Nebudeme se oddělovat od východní části světa,« řekl Orbán. Maďarsko má zájem rozvíjet vztahy s Tureckem, střední Asií, Čínou a Ruskem, poznamenal premiér. »Spolupráci v Rusku odmítneme pouze tam, kde ji vylučují západní sankce,« dodal.

(cik, TASS)

Související články

Zanechte komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -

Poslední zprávy