Komunisté požadují vystoupení České republiky z NATO

KSČM společně s dalšími mírovými a protiválečnými organizacemi trvale požaduje ukončení členství České republiky v NATO a účasti Armády České republiky na agresích, okupacích a intervencích NATO v zahraničí. Komunisté se staví proti soustavnému navyšování výdajů na zbrojení, probíhajícímu navíc v době bezohledných vládních sociálních škrtů, i proti miliardovým nákupům předražené a nepotřebné vojenské techniky například amerických stíhaček F-35. Uvádí se to v dnešním stanovisku výkonného výboru strany, který redakci iportaL24.cz zaslal její tiskový mluvčí Roman Roun.

»KSČM odsuzuje válečné přípravy, jako jsou například administrativní odvody do armády prosazované českým prezidentem Petrem Pavlem, i snahy o umístění vojsk USA na našem území,« uvádí se dále ve stanovisku.

»Je to již čtvrt století od chvíle, kdy byla Česká republika zavlečena do vojenského paktu NATO. Stalo se tak otevřeně proti zájmům naší země a jejích občanů, kteří se ani neměli možnost k tomuto mimořádně závažnému kroku vyjádřit v referendu. KSČM nikdy se členstvím České republiky v NATO nesouhlasila a dlouhodobě prosazuje jako jeden ze svých zásadních programových požadavků vystoupení z tohoto paktu,« konstatuje dále výkonný výbor komunistů.

KSČM má za to, že od svého vzniku před 75 lety byl vždy pakt NATO »útočným agresivním vojenským nástrojem imperialismu USA a jeho spojenců«. »NATO intervenovalo přímo, nebo podpořilo vojenskou intervenci v zemích Evropy, Blízkého a Středního východu, Afriky a Střední Asie. NATO a jeho členské státy zločinně bombardovaly Jugoslávii a jsou zodpovědné za destabilizaci, násilí a války v Afghánistánu, v Iráku, v Libyi, v Sýrii, na Ukrajině i v mnoha dalších zemích. V žádném z těchto případů nebyla výsledkem deklarovaná demokracie nebo mír. Naopak. Důsledkem bylo utrpení civilistů, smrt a zkáza. I v probíhajícím konfliktu na Ukrajině sehrává od jeho počátku NATO klíčovou roli, a to v jeho urputné snaze konflikt eskalovat a bránit mírovému řešení. To potvrzují i nedávná odhalení deníku New York Times o provozování soustavy špionážních základen USA na Ukrajině a jejich účasti v probíhajícím vojenském konfliktu. Nejnovější oficiální prohlášení francouzského prezidenta Emanuela Macrona o možném otevřeném nasazení pozemních sil členských států NATO na Ukrajině je však mimořádně nebezpečným krokem. Takovou obludnou politiku, znamenající akutní hrozbu nejen pro celou Evropu a všechny její obyvatele, je třeba co nejrozhodněji odmítnout!« vyzývá KSČM.

Cílem komunistů je zásadní změna české zahraniční a bezpečnostní politiky tak, aby byla založena na suverenitě, kolektivní bezpečnosti, mezinárodním právu a především míru, dodává se ve stanovisku.

(pk)

Související články

5 KOMENTÁŘŮ

  1. KOMUNISTE BY SE MELI USNEST PORUČIT JEJICH STRANIICKE BURŽOASII,KTERA NIC NEDEELA ANI NECHCE ,

    prý proto že ji zmizeli dělníci a banksteři si pospíšili zacpat tu díru nejhorším odpadem společnosti tj kavárenských povalecu,přisluhovačú samotného Belzebuba,piráty kteří mají zločin ve svém názvu a tahají za sebou zuboženou fialovou okurku ,což voliči nesmí poznat ,pokud možno nikdy ,jinak by ten pán jimi obdivovaný Satan prý obrátil špičku svého kopí proti nim a čerti v pekle by museli potom šibovat presčasy.
    Kdy otevře naše milá Kačenka ocividně na její příkaz , zablokované diskuzní rubriky na svém stranickém webu http://www.nasepravda.cz. a poručí svému historikovi,,aby přestal na svém webu http://www.stripkyzesveta.cz vykládat jak se pusnkoval s FIDELEM a ani slovo nové pravdy napsané v PNZ tj Programu Národních Zájmu a potřeb tam na sklo nesmí dát prý z příkazu té jejich Kvačenky.No ní?

  2. Pamatuji si, jak v raných 90. letech, v době kdy Havel se svou kamarilou cpal naši republiku do NATO, Američani poslali k jednání na ministerstvu obrany obyčejného amerického seržanta. Místo toho, aby Češi seržanta vykopli z brány do Tychonovy ulice a nebavili se s ním, seběhli se plukovníci na ministerstvu obrany okolo seržanta a opravdu s ním oficiálně jednali. Prý je to v mezinárodních vztazích normální, aby s našimi generály a plukovníky jednal cizí seržant. Takto nechali plukovníci a ministr na MO ČR ponížit naši republiku. Už si nepamatuji kdo byl tehdy ministrem obrany, asi Dobrovský.
    Takže ponižování naší země v režii režimu po puči 1989 má tradici a Černochová z toho nijak nevybočuje. Západ a NATO nám kálejí na hlavu a „naši“ státní představitelé si to s láskou roztírají a nutí k tomu i obyvatele našeho státu.

Zanechte komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -

Poslední zprávy