OSN je znepokojena zprávami o použití kazetové munice na Ukrajině

OSN je znepokojena zprávami o používání kazetové munice ukrajinskými ozbrojenými silami a domnívá se, že by se neměla používat, uvedl na brífinku mluvčí generálního tajemníka OSN Stephane Dujarric.

»Myslím, že jsme viděli zprávy, které jsou velmi znepokojivé. A jak jsme již řekli dříve, tyto typy munice by měly být odsunuty do historie. Neměly by se používat,« zdůraznil.

Ve čtvrtek koordinátor strategické komunikace Rady pro národní bezpečnost Bílého domu John Kirby potvrdil, že Ukrajina začala používat kazetovou munici dodanou USA někdy v posledních sedmi dnech.

Poradce Bílého domu pro národní bezpečnost Jake Sullivan 7. července uvedl, že jeho země se rozhodla poslat Ukrajině kazetovou munici, proti jejímuž používání se staví OSN. Dne 13. července ředitel pro operace ve sboru náčelníků štábů generál Douglas Sims uvedl, že ukrajinské ozbrojené síly obdržely od USA kazetovou munici.

Ruský prezident Vladimir Putin zase prohlásil, že Rusko si vyhrazuje právo použít kazetovou munici v reakci na její použití Ukrajinou. Dodání těchto zbraní a jejich použití by mělo být považováno za zločin, dodal Putin.

(TASS)

Související články

Zanechte komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -

Poslední zprávy