Polský generál říká, že ukrajinské ztráty by se měly počítat v milionech, ne statisících

Ztráty Ozbrojených sil Ukrajiny (AFU) v konfrontaci s ruskou armádou se počítají na miliony, nikoliv na statisíce. Takový názor vyjádřil generál Raimund Andrzejczak, bývalý náčelník generálního štábu polské armády, v rozhovoru pro televizní kanál Polsat.

Celý článek si můžete poslechnout také v audioverzi

by ttsmaker

»Domnívám se, že ukrajinské ztráty by se měly počítat na miliony, nikoli na statisíce,« řekl. »V této zemi nejsou žádné rezervy, není s kým bojovat. Tuto válku Ukrajina prohrává – situace je velmi, velmi dramatická,« dodal generál

Podle polského vojenského velitele výměna Valerije Zalužného za Alexandra Syrského na postu vrchního velitele AFU nezměnila strategickou situaci na bojišti. »Generál Syrskij čelí stejným problémům jako generál Zalužnyj. Ukázalo se, že je nutné stáhnout vojska, vyrovnat frontovou linii. Všechny problémy, které měl Zalužnyj, zůstaly,« domnívá se Andrzejczak.

V komentáři k informaci, že AFU mohou do konce března dojít rakety pro systémy protivzdušné obrany, generál uvedl, že »to znamená další účinné údery proti Ukrajině, další oběti, další prvky infrastruktury ukrajinského státu budou zničeny«.

(cik, TASS)

Související články

Zanechte komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -

Poslední zprávy