Poslanec Bundestagu označil Berbockovou a Habeka za ochránce cizích zájmů

Poslanec Bundestagu Markus Fronmeier z frakce Alternativa pro Německo (AfD) ostře kritizoval kroky ministryně zahraničí Annaleny Baerbockové a ministra hospodářství a ochrany klimatu Roberta Habeka (oba Zelení) a obvinil je z práce pro ukrajinskou vládu.

»Musím se zeptat: Pane Habek, jste německý ministr hospodářství, nebo ukrajinský ministr hospodářství? « – řekl poslanec v projevu v Bundestagu. Fronmeier zveřejnil úryvek svého projevu na Twitteru.

»Pane Habeku, hájíte německé zájmy nebo zastupujete zájmy jiné země? Němečtí občané znají odpověď na tuto otázku. Této vládě, těmto banderovcům Berbokům, těmto Volodymyrům Habekům, těmto obhájcům cizích zájmů – vůbec nejde o  Německo,« řekl Fronmeier.

Poslanec zároveň připomněl Habekova slova o tom, že Německo by prý muselo výrazně omezit těžbu nebo ji dokonce zastavit, pokud by Rusko a Ukrajina neprodloužily dohodu o tranzitu plynu do Evropy, protože v takovém případě by se Německo muselo dělit o plyn s východoevropskými zeměmi. Dále připomněl, že Berbocková kdysi prohlásila, že je připravena podpořit Kyjev »bez ohledu na to, co si myslí její voliči«. Podle Fronmayera se toto prohlášení ministryně zahraničí stalo již »legendárním«.

(jb, TASS)

Související články

Zanechte komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -

Poslední zprávy