Potopená nákladní loď v Rudém moři převážela 21 000 tun hnojiv

Nákladní loď Rubymar plující pod vlajkou Belize a vlastněná Spojeným královstvím, která se potopila v Rudém moři po únorovém útoku jemenského povstaleckého hnutí Ansar Alláh, převážela přibližně 21 000 tun hnojiva fosforečnanu amonného a síranu, což představuje ekologické riziko, uvedlo ústřední velení amerického ministerstva obrany CENTCOM.

»Přibližně 21 000 tun hnojiva síranu fosforečnanu amonného, které plavidlo převáželo, představuje v Rudém moři riziko pro životní prostředí,« uvedla agentura v prohlášení.

Již dříve mezinárodně uznaná jemenská vláda uvedla, že se loď Rubymar potopila v Rudém moři. Dne 19. února Hútíové zaútočili na plavidlo plující pod vlajkou Belize na cestě ze SAE do Bulharska, přičemž nákladní loď utrpěla vážné škody a hrozilo její potopení.

Po eskalaci palestinsko-izraelského konfliktu v pásmu Gazy Hútíové varovali, že budou podnikat údery na izraelské území, a zároveň zakázali lodím spojeným s židovským státem proplouvat vodami Rudého moře a průlivu Bab el-Mandeb, dokud Tel Aviv neukončí vojenskou operaci proti palestinské radikální skupině Hamás v této znesvářené enklávě. Od loňského listopadu zaútočili Hútíové na desítky civilních plavidel v Rudém moři a Adenském zálivu.

(TASS)

Související články

Zanechte komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -

Poslední zprávy