Home Zahraničí Prezident agentury Xinhua se setkal s šéfkou tiskové agentury Reuters

Prezident agentury Xinhua se setkal s šéfkou tiskové agentury Reuters

Prezident tiskové agentury Xinhua Fu Chua při setkání s vedoucí tiskové agentury Reuters Sue Brooksovou v Pekingu, hlavním městě Číny, 30. listopadu 2023. FOTO - Xinhua/Huang Jingwen

Prezident tiskové agentury Xinhua Fu Chua se ve čtvrtek v Pekingu setkal s vedoucí tiskové agentury Reuters Sue Brooksovou a vyzval obě strany k intenzivnější spolupráci a vzájemnému učení.

Fu přivítal Brooksovou na pátém světovém mediálním summitu v Číně a uvedl, že agentura Reuters je první velkou západní zpravodajskou agenturou, která navázala partnerství s agenturou Xinhua.

Od podpisu dohody o spolupráci v oblasti zpravodajství v roce 1957 dosáhly obě strany plodné spolupráce v oblasti výměny zpravodajských informací a fotografických služeb, uvedl Fu.

Fu poznamenal, že obě organizace jsou iniciátory Světového mediálního summitu a členy jeho předsednictva, a uvedl, že obě strany by měly posílit vzájemnou spolupráci a sdílení zkušeností a vyvinout společné úsilí o zlepšení komunikace, směrování, vlivu a důvěryhodnosti zpravodajství v éře mobilního internetu.

Brooksová prohlásila, že agentura Reuters si váží přátelských vztahů s agenturou Xinhua a je ochotna prohloubit spolupráci s agenturou Xinhua v oblastech, jako je mediální aplikace nových technologií, a prohloubit spolupráci v rámci Světového mediálního summitu.

(Xinhua)

PŘIDEJ KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here